Nasi sportowcy rozpoczynają sezon halowy

Data: 03.11.2016 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W listopadzie startuje Dolnośląska Liga Międzyuczelniana oraz rozgrywki Ekstraklasy Polskiego Związku Unihokeja. W nowej hali sportowej PWr drużyny doktorantów z pięciu uczelni powalczą o tytuł najlepszej ekipy siatkarskiej w Polsce

unihokej1.jpgW najbliższą sobotę (5 listopada) drużyny doktorantów z Politechniki Warszawskiej, Łódzkiej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Wrocławskiej zmierzą się w IV edycji Mistrzostw Polski Doktorantów w Siatkówce. Nasza uczelnia będzie gospodarzem rozgrywek.

Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 w nowej hali przy ul. Chełmońskiego. PWr będzie reprezentował zespół w składzie: Martin Geczew, Piotr Kozioł, Agata Głąb, Piotr Węgrzynowicz, Sławomir Drozdek, Grzegorz Ilgiewicz, Aleksandra Cichoń, Maciej Cholewiński, Paweł Ptasznik i Piotr Szulc. - Całe przedsięwzięcie ma charakter integracyjny dla naszego środowiska, dlatego nagrody w turnieju to jedynie pamiątkowe puchary, medale i oczywiście dobra zabawa – mówi Monika Kurczyńska, doktorantka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki i koordynatorka mistrzostw.

Także w weekend drużyna Akademickiego Klubu Sportowego PWr zainauguruje sezon w rozgrywkach Ekstraklasy Polskiego Związku Unihokeja.  – Po wielu latach oczekiwania wreszcie studenci naszej uczelni mogą rozegrać mecze ligowe na własnej hali sportowej – cieszy się Krzysztof Zemankiewicz, opiekun sekcji.  Nasz drużyna aktualnie zajmuje drugie miejsce w grupie.  - Zapraszamy do kibicowania, potrzebujemy waszego wsparcia – apeluje trener.  Mecze odbędą się 5 listopada o godz. 18.30 i 6 listopada o godz. 10.00 w hali przy ul. Chełmońskiego.

siaktowka_liga2015.jpgZ kolei w poniedziałek, 7 listopada, o godzinie 19.00 rywalizację w tegorocznej edycji Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej rozpoczną siatkarki PWr, które zmierzą się z drużyną Uniwersytetu Medycznego.

- W ubiegłym sezonie nasze zawodniczki zdobyły wicemistrzostwo Wrocławia. Są zdeterminowane, żeby w tym roku akademickim powalczyć o więcej – zapowiada Robert Jarosz, trener politechnicznej drużyny.

Dolnośląska Liga Międzyuczelniana to rywalizacja w 28 dyscyplinach sportowych. W roku akademickim 2015/2016 w lidze wzięło udział dziewiętnaście wyższych uczelni z regionu. W klasyfikacji generalnej Politechnika Wrocławska zajęła drugie miejsce, zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego. Harmonogram tegorocznych rozgrywek dostępny jest tutaj

ISZ