Nagrody naukowe na Święto Politechniki Wrocławskiej

Data: 15.11.2017 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W trakcie obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej przyznano nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia naukowe, a także specjalną nagrodę naukową rektora naszej uczelni

Nagrodę Naukową Rektora im. Dionizego Smoleńskiego za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinach nauk ścisłych, nauk technicznych i nauk interdyscyplinarnych rektor PWr przyznaje pracownikom będącym młodymi naukowcami.

W tym roku za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk technicznych uhonorowano dr inż. Monikę Danielewską z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk ścisłych nagrodę otrzymał dr hab. inż. Mateusz Kwaśnicki z Wydziału Matematyki. Natomiast za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk interdyscyplinarnych dr inż. Paweł Potasz z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.

Specjalną Nagrodę Naukową Rektora PWr prof. Cezary Madryas przyznał:

• prof. Jackowi Cichoniowi z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki (Nagroda Naukowa im. Hugo Steinhausa),
  • prof. Danucie Michalskiej-Fąk z Wydziału Chemicznego (Nagroda Naukowa im. Włodzimierza Trzebiatowskiego),
  • prof. Jackowi Suchodolskiemu z Wydziału Architektury (Nagroda Naukowa im. Tadeusza Broniewskiego).

W konkursie na „Najlepszy dyplom roku” organizowany przez Urząd Marszałkowski laureatem spośród absolwentów studiów pierwszego stopnia został Wojciech Domski  z Wydziału Elektroniki, a wśród absolwentów studiów drugiego stopnia Witold Nawrot z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.