Nagroda PTF dla prof. Grzegorza Sęka

Data: 02.08.2017 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Prof. Grzegorz Sęk z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki otrzymał Nagrodę Naukową Polskiego Towarzystwa Fizycznego im. Wojciecha Rubinowicza za 2017 r. Wyróżnienie jest przyznawane za wybitne i twórcze prace naukowe z zakresu fizyki

Kapituła konkursu doceniła pionierskie badania naszego naukowca w dziedzinie własności optycznych i ekscytonowych nowych nanostruktur epitaksjalnych emitujących w zakresie bliskiej podczerwieni.

Wśród laureatów na gród przyznanych przez Polskie Towarzystwo Fizyczne za rok 2017 znaleźli się także m.in. prof. Jerzy Lukierski z Uniwersytetu Wrocławskiego za wybitny wkład do opisu oddziaływań fundamentalnych i rozwoju fizyki matematycznej w Polsce oraz dr hab. Piotr Sułkowski z Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego za popularyzację fizyki.

Pełną listę nagrodzonych można znaleźć na stronie PTF.

Wręczenie medali i dyplomów odbędzie się 11 września podczas XLIV Zjazdu Fizyków Polskich we Wrocławiu.