TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 11.05.2017 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale
Barbara Urbańczyk, kierowniczka Działu Informacji Naukowej i Zasobów Elektronicznych, otrzymała Nagrodę Prezydenta Wrocławia za wybitne osiągnięcia na rzecz rozwoju wrocławskiego bibliotekarstwa. Nagrodę wręczono 10 maja, w ramach obchodów Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek, w Centrum Kultury Fama
– Pani aktywna działalność zawodowa oraz osobiste zaangażowanie w popularyzację czytelnictwa i propagowanie kultury bibliotecznej w naszym mieście zasługują na szczególne uznanie – napisał Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia na pamiątkowym dyplomie wręczonym laureatce.
Barbara Urbańczyk z Biblioteką Politechniki Wrocławskiej związana jest od 1981 r., kiedy to rozpoczęła pracę w Oddziale Gromadzenia i Opracowywania Wydawnictw Ciągłych. Swoje kwalifikacje zawodowe rozszerzała na stażach zagranicznych w Bibliotece University of Greenvich, w Univesitatesbibliothek Stuttgart oraz w licznych konferencjach naukowych i seminariach.
Na Politechnice Wrocławskiej pełniła obowiązki m.in. administratora wdrażając i eksploatując mikrokomputerowy system obsługi systemu mikrofiszowego SMURF, była także odpowiedzialna za obsługę administracyjną innych systemów używanych w Oddziale Czasopism. Od 1 maja 2017 r. pełni funkcję kierowniczki Działu Informacji Naukowej i Zasobów Elektronicznych.
W latach 2000 – 2014 była współtwórczynią i organizatorką ogólnopolskiego kursu Czasopisma Elektroniczne (późniejsza nazwa Elektroniczne Źródła Informacji). W 2002 r. wygrała konkurs na stanowisko kierownika Oddziału Informacji Naukowej, który obecnie funkcjonuje pod nazwą Sekcji Informacji Naukowo - Technicznej.
Od 2002 r. jest również koordynatorką Krajowego Konsorcjum Chemical Abstracts, w ramach którego realizowany jest dostęp do bazy CAS SciFinder – jednego z najcenniejszych światowych źródeł informacji z szeroko pojętej chemii.
Zainteresowania zawodowe laureatki koncentrują się na elektronicznych źródłach informacji, najnowszych rozwiązaniach technologicznych w zakresie informacji naukowej, bibliometrii oraz naukometrii. Bierze również udział w kształceniu studentów bibliotekoznawstwa oraz młodych pracowników i kandydatów na stanowisko kustosza z innych bibliotek naukowych Wrocławia.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »