TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nagroda Prezydenta Wrocławia dla Barbary Urbańczyk

Data: 11.05.2017 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Barbara Urbańczyk, kierowniczka Działu Informacji Naukowej i Zasobów Elektronicznych, otrzymała Nagrodę Prezydenta Wrocławia za wybitne osiągnięcia na rzecz rozwoju wrocławskiego bibliotekarstwa. Nagrodę wręczono 10 maja, w ramach obchodów Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek, w Centrum Kultury Fama

– Pani aktywna działalność zawodowa oraz osobiste zaangażowanie w popularyzację czytelnictwa i propagowanie kultury bibliotecznej w naszym mieście zasługują na szczególne uznanie – napisał Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia na pamiątkowym dyplomie wręczonym laureatce.

Barbara Urbańczyk z Biblioteką Politechniki Wrocławskiej związana jest od 1981 r., kiedy to rozpoczęła pracę w Oddziale Gromadzenia i Opracowywania Wydawnictw Ciągłych. Swoje kwalifikacje zawodowe rozszerzała na stażach zagranicznych w Bibliotece University of Greenvich, w Univesitatesbibliothek Stuttgart oraz w licznych konferencjach naukowych i seminariach.

Na Politechnice Wrocławskiej pełniła obowiązki m.in. administratora wdrażając i eksploatując mikrokomputerowy system obsługi systemu mikrofiszowego SMURF, była także odpowiedzialna za obsługę administracyjną innych systemów używanych w Oddziale Czasopism. Od 1 maja 2017 r. pełni funkcję kierowniczki Działu Informacji Naukowej i Zasobów Elektronicznych.

W latach 2000 – 2014 była współtwórczynią i organizatorką ogólnopolskiego kursu Czasopisma Elektroniczne (późniejsza nazwa Elektroniczne Źródła Informacji). W 2002 r. wygrała konkurs na stanowisko kierownika Oddziału Informacji Naukowej, który obecnie funkcjonuje pod nazwą Sekcji Informacji Naukowo - Technicznej.

Od 2002 r. jest również koordynatorką Krajowego Konsorcjum Chemical Abstracts, w ramach którego realizowany jest dostęp do bazy CAS SciFinder – jednego z najcenniejszych światowych źródeł informacji z szeroko pojętej chemii.

Zainteresowania zawodowe laureatki koncentrują się na elektronicznych źródłach informacji, najnowszych rozwiązaniach technologicznych w zakresie informacji naukowej, bibliometrii oraz naukometrii. Bierze również udział w kształceniu studentów bibliotekoznawstwa oraz młodych pracowników i kandydatów na stanowisko kustosza z innych bibliotek naukowych Wrocławia.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję