Ministerialne stypendia dla młodych naukowców z PWr

Data: 17.06.2020 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym naukowcom, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i wykazują się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej. Wśród laureatów znalazło się osiemnaście osób z Politechniki Wrocławskiej.

badania_laboratoryjne_2.jpgW konkursie mogli brać udział doktoranci i nauczyciele akademiccy, którzy nie posiadają stopnia doktora albo posiadają stopień doktora, ale od jego uzyskania nie upłynęło 7 lat. Laureaci otrzymają dofinansowanie w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat i sami mogą zdecydować, na co przeznaczą te środki.W sumie do ministerstwa wpłynęły 1793 wnioski o stypendia.

Oceniany był m.in. dorobek naukowy kandydata, poziom prowadzonych badań, nagrody czy udział w międzynarodowych stażach i projektach. Ostatecznie stypendia przyznano 200 młodym naukowcom, w tym 53 doktorantom. Wśród nich jest osiemnaście osób z Politechniki Wrocławskiej:

• dr hab. inż. Krzysztof Czajka, prof. uczelni (Wydział Mechaniczno-Energetyczny),
  • dr hab. inż. Damian Pietrusiak, prof. uczelni (Wydział Mechaniczny),
  • dr inż. Magdalena Nemś (Wydział Mechaniczno-Energetyczny),
  • dr inż. Mateusz Samoraj (Wydział Chemiczny),
  • dr inż. Szymon Zelewski (Wydział Podstawowych Problemów Techniki),
  • dr inż. Paweł Kaczyński (Wydział Mechaniczny),
  • dr inż. Daria Podstawczyk (Wydział Chemiczny),
  • dr inż. Aleksandra Małachowska (Wydział Mechaniczny),
  • dr inż. Zbigniew Rogala (Wydział Mechaniczno-Energetyczny),
  • dr inż. Agata Moyseowicz (Wydział Chemiczny),
  • dr inż. Jarosław Pawłowski (Wydział Podstawowych Problemów Techniki),
  • Krystian Krochmalny (Wydział Mechaniczno-Energetyczny),
  • Łukasz Niedźwiecki (Wydział Mechaniczno-Energetyczny),
  • Bartosz Uniejewski (Wydział Informatyki i Zarządzania),
  • Grzegorz Marcjasz (Wydział Informatyki i Zarządzania),
  • Maria Pawliszewska (Wydział Elektroniki),
  • Paweł Widomski (Wydział Mechaniczny),
  • Karolina Kordek-Khalil (Wydział Chemiczny).