TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Miliony na nowe zespoły badawcze dla naszych naukowców

Czworo naukowców z Politechniki Wrocławskiej znalazło się w gronie laureatów konkursu Sonata BiS 9 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Na realizację swoich projektów badawczych otrzymali prawie 7 mln zł.

sonata_bis_2020.jpgZwycięskie wnioski złożyli:

  • dr Piotr Surówka (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), kwota dofinansowania: 2 682 000, temat: „Krytyczne fazy materii bez bariery energetycznej, od topologii do geometrii”;
  • dr inż. Joanna Olesiak-Bańska (Wydział Chemiczny), kwota: 2 124 000, temat: „Nanoklastry złota o zdefiniowanej liczbie atomów jako nowe znaczniki w mikroskopii jedno- i wielofotonowej”;
  • dr Katarzyna Maciejowska (Wydział Informatyki i Zarządzania), kwota: 1 542 000, temat: „Krótkookresowe prognozowanie cen energii elektrycznej na rynku dnia bieżącego”;
  • dr hab. Marcin Magdziarz (Wydział Matematyki), kwota dofinansowania: 576 900, „Analiza probabilistyczna, numeryczna i statystyczna procesów sub- i superdyfuzji".

W konkursie Sonata Bis mogły startować osoby posiadające przynajmniej stopień naukowy doktora uzyskany w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Grant przeznaczony jest na powołanie nowego zespołu naukowego. Projekty, które będą realizowane w ramach programu, mogą trwać 36, 48 albo 60 miesięcy.

W tej edycji złożono 404 wnioski, z czego 74 (na kwotę 166 mln) zostało zakwalifikowanych do finansowania.

ISZ

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję