Nasi doktoranci z miejskimi stypendiami

Data: 07.11.2019 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia

Troje młodych naukowców z Politechniki Wrocławskiej zostało laureatami Studenckiego Programu Stypendialnego – Stypendium dla doktorantów. Nagrody za wybitne osiągnięcia odbiorą podczas Święta Nauki w Oratorium Marianum w trakcie otwartego posiedzenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola.

badania_na_w12.jpgStypendia w wysokości 2 tys. zł miesięcznie zostały ustanowione przez prezydenta Wrocławia i Radę Miejską w 2010 r. Podstawowym kryterium ich przyznawania są wybitne osiągnięcia w sześciu dziedzinach – nauki biologiczne i medyczne, nauki matematyczne, nauki fizyczne i chemiczne, nauki społeczne i humanistyczne, badania interdyscyplinarne oraz w zakresie sztuki.

Laureatami tegorocznych stypendiów zostało troje doktorantów naszej uczelni:

• Artur Rutkowski z Wydziału Matematyki – Stypendium im. H. Steinhausa w zakresie nauk matematycznych;
  • Dominik Drabik z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki– Stypendium im. J. Mozrzymasa w zakresie badań interdyscyplinarnych;
  • Anna Więch z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej – Stypendium im. L. Hirszfelda w zakresie nauk biologicznych i medycznych.

Kapituła przyznała także naszym doktorantom specjalne wyróżnienia:

• Piotr Kruczek z Wydziału Matematyki – wyróżnienie Komisji Stypendialnej im. H. Steinhausa w zakresie nauk matematycznych;
  • Jolanta Gąsiorek z Wydziału Mechanicznego – wyróżnienie Komisji Stypendialnej im. J. Mozrzymasa w zakresie badań interdyscyplinarnych;
  • Karolina Kordek z Wydziału Chemicznego, Maria Pawliszewska z Wydziału Elektroniki i Mateusz Szatkowski z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki – wyróżnienie Komisji Stypendialnej im. M. Borna w zakresie nauk fizycznych i chemicznych.

Stypendium w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego może być udzielone doktorantowi jeden raz w ciągu studiów, na okres dziewięciu miesięcy. Pełną listę laureatów można znaleźć na stronie.

mic