Miejskie stypendia dla naszych doktorantów

Data: 17.11.2017 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Pięcioro studentów z Politechniki Wrocławskiej zostało laureatami Studenckiego Programu Stypendialnego - Stypendium dla doktorantów. Stypendia za wybitne osiągnięcia odebrali podczas Święta Nauki w Oratorium Marianum w trakcie otwartego posiedzenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

Stypendia w wysokości 2 tys. zł miesięcznie zostały ustanowione przez prezydenta Wrocławia i Radę Miejską w 2010 r. Podstawowym kryterium ich przyznawania są wybitne osiągnięcia w sześciu dziedzinach – nauki biologiczne i medyczne, nauki matematyczne, nauki fizyczne i chemiczne, nauki społeczne i humanistyczne, badania interdyscyplinarne oraz w zakresie sztuki.

Laureatami tegorocznych stypendiów zostało sześcioro doktorantów naszej uczelni:

• Dariusz Kosz z Wydziału Matematyki - Stypendium im. H. Steinhausa w zakresie nauk matematycznych;
  • Jakub Bogusławski z Wydziału Elektroniki oraz Maciej Polak z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki - Stypendium im. M. Borna w zakresie nauk fizycznych i chemicznych;
  • Arkadiusz Jędrzejewski z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki oraz Martyna Mokrzecka z Wydziału Architektury - Stypendium im. J. Mozrzymasa w zakresie nauk interdyscyplinarnych.

Kapituła przyznała także naszym doktorantom specjalne wyróżnienia:

• za wybitne osiągniecia w zakresie nauk biologicznych i medycznych nagrodzono Martę Kolonko z Wydziału Chemicznego;
  • za wybitne osiągnięcia w zakresie nauk fizycznych i chemicznych nagrodzono Jana Zarębę i Marco Deiana z Wydziału Chemicznego;
  • za wybitne osiągnięcia w zakresie badań interdyscyplinarnych nagrodzono Dominika Drabika z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.

Oprócz doktorantów z Politechniki Wrocławskiej wśród tegorocznych laureatów znalazło się siedem osób z Uniwersytetu Wrocławskiego, dwie z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego oraz po jednej z Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śl., Uniwersytetu SWPS i Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. L. Hirszfelda.

mic