Międzynarodowe warsztaty na PWr. Wystartował International Staff Training Week

Uczestnicy International Staff Training Week

Gościmy na Politechnice Wrocławskiej przedstawicieli z zagranicznych uczelni. Właśnie wystartował International Staff Training Week, podczas którego pracownicy z różnych instytucji akademickich będą m.in. poznawać nowy program z oferty Erasmus+ i zwiedzać Dolny Śląsk.

Spotkanie, które rozpczęło się 25 kwietnia, potrwa do końca tygodnia. W programie przewidziano m.in. szkolenie dotyczące różnic kulturowych, poznawanie kampusu PWr i miasta, wizyty w poszczególnych jednostkach uczelni, wymianę kulinarno-kulturową „smaki świata”, wycieczkę po regionie, a także warsztaty na temat Blended Intensive Programmes – programu, który od niedawna jest realizowany w ramach Erasmus+.

Logo ISTW

Do Wrocławia przyjechały osoby z Turcji, Grecji, Łotwy, Węgier, Belgii, Czech, Słowenii, Włoch, Niemiec, Francji, Bułgarii, Kosowa, Bośni i Hercegowiny. Są to pracownicy akademiccy i administracyjni z zagranicznych uczelni i naszych instytucji partnerskich, bądź takich, które planują rozpoczęcie współpracy z Politechniką.

Są to: Afyon Kocatepe University i Manisa Celal Bayar University w Turcji, University of the Aegean w Grecji, Riga Technical University z Łotwy, Pázmány Péter Catholic University na Węgrzech, Thomas More Kempen i University of Antwerp w Belgii, VŠB-Technical University Ostrava w Czechach, University of Maribor w Słowenii, University of Bologna i Università Iuav di Venezia we Włoszech, University of Applied Management Studies (HdWM) i Technische Universitaet Dresden w Niemczech, Pau University i University of Lyon 3 we Francji, St. Cyril and St. Methodius University of Veliko Tarnovo z Bułgarii, Universum College w Kosowie, Dzemal Bijedic University of Mostar w Bośni i Hercegowinie.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy wezmą udział w otwarciu Welcome Centre PWr (29 kwietnia), który znajduje się w budynku L-3 w Kampusie na Grobli.

Więcej o International Staff Training Week na PWr można poczytać na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej.