TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Matematyczne medale w Paryżu

Data: 03.09.2018 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Osiem medali, w tym aż trzy złote, zdobyli reprezentanci Polski na organizowanych w Paryżu XXXII Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych. To najlepszy wynik spośród wszystkich krajów uczestniczących w zawodach

paryz_2018_2.jpgTegoroczny skład kadry Polski stworzyły 32 osoby, które najlepiej spisały się podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych na Politechnice Wrocławskiej. Zawodnicy mierzyli się z matematycznymi zadaniami w ośmiu kategoriach wiekowych – od uczniów szkół podstawowych, przez gimnazjalistów i licealistów, po studentów, dorosłych i profesjonalistów zawodowo zajmujących się informatyką i matematyką.

W Paryżu najlepiej wypadli wrocławscy licealiści, którzy w swojej kategorii zajęli pierwsze trzy miejsca. Zwyciężył Krzysztof Olejniczak, drugi był Mateusz Rzepecki (obaj z III LO we Wrocławiu), a trzeci Radosław Girul (XXIV LO we Wrocławiu).

Ponadto złote medale wywalczyli także: Łukasz Kalinowski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; w kategorii studentów i uczniów szkół pomaturalnych) oraz Gabriel Listowski z Zabrza w rywalizacji osób dorosłych.

Srebrne krążki udało się zdobyć Damianowi Dąbrowskiemu (Gimnazjum nr 16 w Szczecinie) w kategorii uczniów klas VII i VIII oraz gimnazjum, a także studentowi Grzegorzowi Adamskiemu (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Brązowy medal otrzymała natomiast Alicja Mężyk (Szkoły Podstawowej nr 28 w Kielcach) w rywalizacji uczniów klas V-VI.

Ponadto miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji wywalczyli:

  • kategoria CE (III klasa szkoły podstawowej): Maksymilian Gogolewski - 5. miejsce,
  • kategoria CE (IV klasa szkoły podstawowej): Jakub Pawlaczyk - 4. miejsce,
  • kategoria C2 (uczniowie klas VII i VIII oraz gimnazjum): Filip Nogaj - 5. miejsce, Justyna Palikowska – 6. miejsce, Stanisław Nowakowski – 7. miejsce,
  • kategoria L1 (licealiści): Krzysztof Boryczka – 7. miejsce,
  • kategoria L2 (studenci i uczniowie szkół pomaturalnych) - Łukasz Łabęcki – 4. miejsce.

- 8 medali to na pewno duży sukces, w dodatku Polska zdobyła najwięcej krążków ze wszystkich startujących krajów. Następni w klasyfikacji Włosi mieli ich 5 – mówi Monika Kaczmarz z Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej, która towarzyszyła zawodnikom podczas mistrzostw. – Co do zadań, to nasi reprezentanci mówili, że były i ciekawe i podchwytliwe.

Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych, zwane także Mistrzostwami Świata, organizowane są w Paryżu od 1987 roku. Polska reprezentacja – z wieloma sukcesami – uczestniczy w nich od 1992 r. Zawody swoim patronatem objął Instytut Francuski w Polsce.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję