TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Mamy najlepsze kierunki inżynierskie w Polsce

Data: 17.05.2017 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia, rankingi

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Politechnika Wrocławska znalazła się w ścisłej czołówce Rankingu Studiów Inżynierskich 2017 opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Nasze kierunki - Budownictwo, Górnictwo i geologia oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji zostały uznane za najlepsze w Polsce

W opublikowanych w środę zestawieniach oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych dających tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. Ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 uczelniach akademickich.

Najlepszymi ośrodkami w Polsce, na których warto studiować kierunki inżynieryjne, okazały się Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. – Jesteśmy zadowoleni z wyników rankingu. W tym wypadku czołówka polskich uczelni się nie zmienia – podkreśla prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr.

W klasyfikacji kierunków inżynieryjnych Budownictwo (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego), Górnictwo i Geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Mechaniczny) zostały uznane za najlepsze kierunki w kraju.

Na drugim miejscu w poszczególnych zestawieniach znalazły się Architektura (Wydział Architektury), Mechatronika (Wydział Mechaniczny), Inżynieria chemiczna i procesowa (Wydział Chemiczny) oraz Technologia chemiczna (Wydział Chemiczny).

Na podium klasyfikacji są również Biotechnologia (Wydział Chemiczny), Elektrotechnika (Wydział Elektryczny), Energetyka (Wydział Mechaniczno-Energetyczny), Mechanika i budowa maszyn (Wydział Mechaniczny), Elektronika i telekomunikacja (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki) i Inżynieria środowiska (Wydział Inżynierii Środowiska).

– Z prowadzonych przez nas badań wiemy, że przy wyborze studiów kandydaci patrzą na miejsce uczelni w różnego rodzaju rankingach. Szczególną uwagę zwracają m.in. na jakość studiowania, szansę znalezienia pracy po studiach oraz wysokość wynagrodzenia – tłumaczy prorektor.

Zasady rankingu, w tym kryteria i ich wagi, opracowała kapituła, w skład której wchodzą zarówno eksperci z zakresu szkolnictwa wyższego, jak i przedstawiciele różnych dziedzin przemysłu. Do oceny studiów wykorzystano sześć kryteriów m.in. prestiż, losy absolwentów na rynku pracy, potencjał akademicki i dydaktyczny oraz innowacyjność.

Tego typu ranking został przygotowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy po raz pierwszy.

mic

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję