Trzecie miejsce łazika Scorpio w finale B University Rover Challenge

Data: 06.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

Studenci Politechniki Wrocławskiej wrócą ze Stanów Zjednoczonych z trzecim miejscem w finale B amerykańskich zawodów University Rover Challenge. Konkurs rozegrano w weekend na pustyni w stanie Utah

Konstruktorzy łazika Scorpio mieli dużego pecha podczas tegorocznych międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich. W półfinale mieli na tyle duże problemy z łącznością, że z trzech obowiązkowych przejazdów przeprowadzili tylko część jednego. Z tego powodu zakwalifikowali się do finału PHOBOS (piętnaście zespołów z najlepszymi wynikami w półfinałach dostało się do finału ARES, kolejna piętnastka do finału PHOBOS). Po drugim dniu zawodów zajęli ostatecznie trzecie miejsce w swojej klasyfikacji.
Zawody wygrał łazik drużyny Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej, drugie miejsce zajął zespół WSU Everett Engineering Club z Washington State University, a trzecie Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego.
lucy