TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Zabawy z architekturą dla dużych i małych w Hali Stulecia [ZDJĘCIA]

Data: 04.06.2016 Kategoria: aktywność studencka

Wewnątrz Hali Stulecia powstało miasto marzeń. Postawili je sami wrocławianie, bawiąc się na Dniach Architektury Maksa Berga. W przygotowaniu i organizacji imprezy wzięło udział ponad 60 studentów Politechniki Wrocławskiej

Miasto idealne zostało zbudowane z kartonów, kartek, słomek, farb, taśmy klejącej i dziesiątek innych materiałów plastycznych. Ma oryginalne dzielnice m.in. Zielony Przysiółek, Sąsiedzka Spółdzielnia, Nasz Mikrokosmos, Lokomotywa Innowacji, Biznes Drapie Chmury czy dzielnicę Szalonych Architektów. Każda charakteryzuje się innym rodzajem zabudowy i ma też mniej lub więcej zieleni.

- Każdy chętny mógł dołączyć do zabawy. Losował dzielnicę, uczył się podstaw tworzenia budynków w Szkole Projektowania, przygotowywał własny projekt, a potem zatwierdzał go w Urzędzie Miejskim, odbierał materiały budowalne i stawiał budynek. Na koniec obiekt odbierali urzędnicy z Urzędu Miejskiego – opowiada Aleksandra Białkowska, studentka z Wydziału Architektury PWr, zaangażowana w organizację Dni Architektury Maksa Berga. 

Budynki stawiały całe rodziny, często ze znajomymi lub osobami poznanymi już na miejscu. Współpraca była zresztą premiowana – dostawało się za nią odznakę „Dobrego sąsiada” i można było pobrać z magazynu dodatkowe atrakcyjne materiały budowlane, dzięki którym konstrukcja miała szanse być jeszcze ładniejszą. Odznaki można było zyskać także za odwiedzenie Szkoły Projektowej i wysłuchanie wykładu, zgłoszenie się do architekta krajobrazu (by na swojej działce zadbać także o zieleń) czy zgłoszenie się do koordynatora swojej dzielnicy po dodatkowe wskazówki i zadania. 

- My stawiamy wieżowiec w dzielnicy biznesowej – opowiadała Wiktoria, która w zabawie wzięła udział z siostrą Olą i jej dziećmi oraz drugą rodziną – Radkiem i Anią oraz ich córką Hanią. – Pomyśleliśmy, że nie chcemy, by był taki szary, smutny i brzydki, dlatego malujemy go na wiele kolorów. Będzie wyglądał wesoło.

damb2016_18.jpg
Budowanie miasta marzeń trwało od godz. 11 do 17. W międzyczasie odbywały się także wykłady architektów i innych specjalistów, rozegrano architektoniczną grę miejską oraz można było wybrać się na tematyczny spacer z przewodnikiem.

Dni Architektury Maksa Berga zorganizowało Centrum Poznawcze Hali Stulecia we współpracy z Wydziałem Architektury PWr. W organizację i przygotowania imprezy włączyło się ponad 70 wrocławskich studentów, z czego większość stanowili studenci PWr. 

Wydarzenie ma przybliżać postać zasłużonego dla Wrocławia architekta, promować jego dokonania i popularyzować samą architekturę – pokazując, że architekci tworzą dla ludzi, by żyło im się wygodniej.

lucy

 

 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję