Entuzjaści nanotechnologii na seminarium w Karpaczu

Data: 24.05.2016 Kategoria: aktywność studencka

Studenci i doktoranci ze Stowarzyszenia Polskich Entuzjastów Nanotechnologii prezentowali swoje osiągniecia naukowe na wyjazdowym seminarium naukowym. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody

Wiosenne Seminarium Naukowe odbyło się już po raz siódmy. Podczas dwudniowych debat  uczestnicy przedstawiali wyniki swoich badań i omawiali prowadzone w ramach działalności stowarzyszenia projekty.

W trakcie seminarium odbyły się trzy sesje wykładowe oraz jedna sesja plakatowa. Tematyka prac była bardzo zróżnicowana i obejmowała fizykę kwantową, zagadnienia projektowania elektroniki czy wyniki prac eksperymentalnych z obszaru mikroskopii bliskich oddziaływań.

- Opiekun naszego koła prof. Teodor Gotszalk ogłosił w tym roku konkurs na najlepszą prezentację plakatową oraz najlepszy wykład – mówi Cezary Wawrzyniak, prezes SSN SPENT. Zwycięzcą w kategorii prezentacja został Daniel Kopiec z tematem: "Mikroskopia AFM od ogółu do szczegółu". Najlepszy plakat wykonała Joanna Peszka za pracę pt. "Ekskluzywna produkcja jetów". Zwycięzcy dostali nagrody książkowe.

- Tego typu wydarzenia są dla nas doskonałą okazją nie tylko do prezentacji wyników własnych prac, ale też treningiem z wystąpień publicznych – ocenia prezes SPENT-u.

Seminarium odbyło się 20-22 maja w Domu Pracy Twórczej „Limba” w Karpaczu.
RED