TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nowa ramówka Radia Luz. Jeszcze więcej dobrej muzyki i ciekawych audycji weekendowych

Data: 29.02.2016 Kategoria: aktywność studencka

Politechniczna rozgłośnia właśnie ruszyła z nową ramówką. Zmian jest sporo, to m.in. kilka nowych audycji autorskich, więcej muzyki w ciągu dnia oraz popołudnia z kulturą i akademickim Wrocławiem

Od poniedziałku do piątku od godz. 7 radiowcy zapraszają na „Grę Wstępną”. Codziennie w radiowym studiu pojawi się inny duet prowadzących. Podrzucą pakiet podstawowych informacji (Gdzie korki? Czy spadnie deszcz? Czym teraz żyje świat? Co dziś ciekawego w gazetach?) i naładują pozytywną energią.

Dalej będzie już muzycznie – w „Audiostarterze” posłuchamy dobrych dźwięków, usłyszymy zapowiedzi i relacje z koncertów i imprez oraz recenzje najnowszych płyt. Od czasu do czasu może pojawić się także muzyczny gość.

W samo południe zacznie się „Pełna Kultura”, a w niej koncerty, spektakle, wystawy i najnowsze książki. Będą też konkursy z nagrodami dla słuchaczy. 

0DVRXPBwBfwctBkRo,radioluz7_nowa_ramowka

O godz. 15 będziemy mogli posłuchać o Artyście Tygodnia wybranym przez redakcję muzyczną Radia Luz, a godzinę później zacznie się „Magazyn Popołudniowy” (dawniej poranny „Studencki Patrol”). To przegląd akademickich i miejskich wydarzeń – nowości z pracowni naukowych i laboratoriów, informacje o studenckich projektach i tematy, którymi żyje miasto. W piątki „Magazyn Popołudniowy” pomoże nam zaplanować weekend – dowiemy się z niego o najciekawszych imprezach w mieście i poza nim oraz miejscach, które warto odwiedzić.

Wiadomości Radia Luz” będą nadawane sześć razy w ciągu dnia – o godz. 8, 9 i 10 wraz z fleszem sportowym o 16, 17 i 18. Po ostatnim serwisie zaczną się muzyczne wieczory z Luzem. Na dobry poczatek „Ultradźwięki” prezentujące nowości, a po nich na antenie pojawią się autorskie programy muzyczne.

W poniedziałki możemy spodziewać się mieszanki miejskich brzmień z odcieniami elektroniki (audycje „Regime”, „Purpurowe Rejsy”, „Broken Beats” i „Future Beats”). Wtorki to czas gitar – obok audycji „Inwigiluzacja”, „Garaż” i „Z Piekła Rodem” pojawi się nowy program – „Forma Względna”. Jego autor Bartek Dziedzic sięgnie po historie stojące za najciekawszymi gitarowymi płytami naszych czasów. Środa to czas czarnych brzmień („Soulbowl”, „BangTime” i „RapLuz”), a przed nimi „Wrocławskie Ścieżki” – audycja o najciekawszych wrocławskich twórcach muzyki współczesnej. Czwartki w całości wypełni muzyka elektroniczna, jako że pojawią się wtedy dwie audycje dotychczas nadawane w niedzielę – ambientowa „Nauka Oddychania” i techniczny „Strikt”, a między nimi będzie można posłuchać „Basów Tropikalnych” i „Subweny”. W piątek Radio Luz przełącza się już na muzykę weekendową i taneczną (audycje „Regulator”, „PushRewind”, „Boogie House” i "B4”).

W weekendy czeka nas jeszcze więcej autorskich audycji akademickich, kulturalnych i społecznych. Wśród nowości jest m.in. „Student Exchange” (sobota o godz. 14) Łukasza Śliwy, który do radiowego studia będzie zapraszał młodych ludzi przyjeżdżających do Wrocławia z zagranicy, często z bardzo odległych miejsc na świecie. Jako pierwsza zaproszenie Łukasza przyjmie grupa studentów z Indonezji. Opowiedzą o swoim kraju i jego tradycjach, o tym, co najbardziej zaskoczyło ich we Wrocławiu, jak odbierają nasze miasto i jak są tu traktowani przez mieszkańców. Cała audycja będzie prowadzona w języku angielskim.

W niedzielę pojawi się z kolei audycja „Kurs na Południe” prowadzona przez Magdę Bryk, która od godz. 12 będzie zabierać nas na południe Europy. Razem z nią poszukamy ludowych brzmień i sprawdzimy, z jakich grup etnicznych się wywodzą, zrobimy przegląd charakterystycznych instrumentów i posłuchamy o stylu życia, kulturze i lingwistyce ludów zamieszkujących różne rejony.

Wcześniej (o godz. 9) Luz zaprosi do słuchania dzieci. Audycję dla najmłodszych Ucho od śledzia - przygotują ich rówieśnicy. Będą przeprowadzać wywiady i robić sondy, pokazując, co ciekawi dzieciaki i jak odbierają świat. 

Wśród niedzielnych nowości jest także wieczorne spotkanie z bohaterami Żywej Biblioteki (godz. 20) – osobami, które z różnych przyczyn wydają się nam obce, choć żyją obok nas. W studio pojawią się m.in. Żyd, osoba niepełnosprawna czy muzułmanin, którzy opowiedzą o sobie i swoim życiu i spróbują powalczyć ze stereotypami na ich temat.

Weekend zakończy audycja „Marginesy” (godz. 23) prowadzona przez Annę Bronowicką, która opowie o kontrowersyjnych twórcach spoza głównego nurtu.
Szczegóły na temat poszczególnych programów tutaj.

- Dużo nowości na naszej antenie, ale jedno się nie zmienia. U nas zawsze znajdziecie dużo dobrej muzyki, sporo informacji o kulturze oraz najwięcej newsów o akademickim Wrocławiu – opowiada Anna Geryn, redaktor naczelna Luzu. Poza tym także dużo sportu i audycje społeczne, jakich trudno szukać w innych rozgłośniach. Jeśli więc chcecie wiedzieć, gdzie bije puls miasta, słuchajcie Luzu, bo my trzymamy rękę na pulsie – zachęca. - I co ważne dla komfortowego słuchania - nie nadajemy reklam!

Radia Luz można słuchać na 91,6FM oraz na stronie internetowej radia. Tworzą je studenci w ramach wolontariatu, a finansuje Politechnika Wrocławska.

lucy

fot. materiały Radia Luz

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję