Srebrny medal dla badaczek z Politechniki Wrocławskiej na targach INTARG 2016

Data: 16.06.2016 Kategoria: życie uczelni

W Katowicach zakończyły się 9. Międzynarodowe Targi Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2016. Badaczki z Wydziału Chemicznego PWr wróciły z nich ze srebrnym medalem w kategorii środowisko/chemia/biotechnologia/nanotechnologia

Cztery przedstawicielki naszej uczelni: dr Joanna Feder-Kubis, prof. Jolanta Bryjak oraz Zofia Hrydziuszko i Urszula Świerczek zostały docenione za stworzenie przyjaznych dla środowiska soli, które mogą służyć do czyszczenia lub dezynfekcji oraz jako stabilizatory długotrwałych biotransformacji. Wynalazek pod nazwą „Chiralne ciecze jonowe z anionem salicylanowym, sposób ich wytwarzania oraz zastosowanie” został już zgłoszony przez Dział Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej PWr do ochrony w Urzędzie Patentowym RP.

INTARG to prestiżowe targi innowacyjności organizowane od kilku lat w Polsce. Ich organizatorzy chcą ułatwić współpracę wystawców z przemysłem i w ten sposób wpierać realizację wdrożeń  i komercjalizacji projektów naukowo-badawczych i produktów innowacyjnych.

Honorowy patronat nad targami objął Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów i minister nauki i szkolnictwa wyższego.
ach