Nowi profesorowie na Politechnice Wrocławskiej

Data: 29.02.2016 Kategoria: życie uczelni

?Nasza uczelnia ma sześciu nowych profesorów belwederskich. Prezydent RP wręczył im nominacje profesorskie w ostatnich tygodniach

26 stycznia Prezydent RP wręczył akty nominacyjne 65 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W tym gronie znalazło się dwoje pracowników Politechniki Wrocławskiej: prof. Ryszard Kutyłowski z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz prof. Teodora Traczewska z Wydziału Inżynierii Środowiska.

Natomiast 23 lutego nominacje odebrało 78 naukowców, w tym czworo z Politechniki Wrocławskiej: prof. Elżbieta Bereś-Pawlik z Wydziału Elektroniki, prof. Helena Teterycz z Wydziału Elektroniki Mikrosytemów i Fotoniki, prof. Jerzy Kaleta z Wydziału Mechanicznego i prof. Robert Masztalski z Wydziału Architektury.

r