TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 29.06.2018 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, konkursy/stypendia
Prof. Jacek Cichoń z PWr został wybrany ulubionym wykładowcą wrocławskich studentów w konkursie Akademickiego Radia Luz. – Zdobywanie sympatii to złożony proces, ale najważniejszą rzeczą jest chyba fakt, że studenci czują, że ja ich po prostu lubię – powiedział laureat
Plebiscyt „Kubek dla Wykładowcy” był organizowany przez Radio Luz już po raz szósty i tradycyjnie już odbył się w czerwcu. Dla studentów wrocławskich uczelni to okazja do nagrodzenia prowadzących, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także inspirują i pokazują, że los studentów nie jest im obcy.
W plebiscycie mogli brać udział wykładowcy ze wszystkich uczelni we Wrocławiu, jednak nie mogli być to pracownicy funkcyjni, ani zwycięzcy z lat poprzednich.
W tym roku najwięcej głosów – 3089 – otrzymał prof. Jacek Cichoń z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki i jest jednocześnie najlepszy wynik w całej historii konkursu. Drugie miejsce zajął dr Zygmunt Domagała z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zdobywając 2592 głosów, a trzecie prof. Piotr Drożdżewski z Wydziału Chemicznego PWr, który otrzymał 1729 głosów.
– Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Zdobywanie sympatii studentów to złożony proces, ale najważniejszą rzeczą jest chyba fakt, że studenci czują, że ja ich po prostu lubię. Jeśli prowadzę wykład dla fizyków lub informatyków, to wiedzą, że będzie on skonstruowany specjalne dla nich. Najwięcej rozmawiamy oczywiście w trakcie i po zajęciach, ale mam też z nimi masę kontaktu podczas konsultacji i pisania prac dyplomowych – mówił prof. Cichoń podczas audycji w Radiu Luz.
Laureat przyznał, że jego ulubionym wykładowcą był wybitny matematyk prof. Czesław Ryll-Nardzewski, którego doceniał m.in. za klarowne wykłady, znakomicie ułożony materiał oraz umiejętność jasnego odpowiadania na pytania.
– Tak na logikę, to dla wykładowcy nie powinno mieć znaczenia, czy studenci go lubią czy nie. Jeśli jednak myśli się o aspektach psychologicznych, to rzeczywiście zainteresowanie kogoś danym przedmiotem, jest związane bezpośrednio z postawą wykładowcy oraz tym, czy potrafi zafascynować studentów, a to już bardzo mocno zależy od osobowości – podkreślił prof. Cichoń.
Zwycięzca, oprócz kwiatów i gratulacji, otrzymał symboliczny, firmowy kubek Radia Luz.
W dwóch pierwszych edycjach konkursu zwyciężył dr Adam Sieradzki z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, który w 2015 r. został uhonorowany przez organizatorów specjalnym złotym kubkiem. Przed dwoma laty najwięcej głosów zdobył prof. Jan Miodek, popularny językoznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego, a rok temu zwyciężył dr Jerzy Kotowski z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.
mic
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »