TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Konkursowe sukcesy doktorantów PWr

Data: 27.10.2017 Kategoria: konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dwaj doktoranci naszej uczelni zostali w ostatnich dniach laureatami konkursów organizowanych odpowiednio przez PGNiG oraz firmę SOLIDWORKS 

konkurs_pgng.jpgJakub Niechciał jest doktorantem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego. W konkursie Młodzi Innowacyjni dla PGNiG wystartował z projektem nowej metody pozyskiwania izotopu helu He3. Możliwość zastosowania tego pierwiastka w wielu dziedzinach życia m.in. w medycynie, systemach bezpieczeństwa a jednocześnie jego niedobór i bardzo ograniczona produkcja sprawiają, że jest on obecnie cenniejszy od złota. Nasz doktorant zaprezentował sposób uzyskania izotopu w należącej do PGNiG SA instalacji w Odolanowie. Dzięki temu spółka ma szansę na zwiększenie produkcji He3  i współpracę z krajami, które są największymi producentami helu na świecie. Za ten pomysł jury przyznało mu trzecie miejsce w konkursie oraz nagrodziło kwotą 5 tys. zł. 

Konkurs Młodzi Innowacyjni dla PGNiG kierowany jest do młodych naukowców, studentów lub doktorantów i ma na celu wyszukanie innowacyjnych projektów o charakterze B+R z obszaru działalności Grupy Kapitałowej PGNiG. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zdobyła Kinga Klima z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie 

konkurs_solidoworks.jpgNatomiast podczas XVI Konferencji Nowoczesnych Technologii poznaliśmy zwycięzców Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS. Drugie miejsce za projekt samochodu sportowego EGO zajął Jakub Mazur z Politechniki Wrocławskiej, obecnie doktorant na Wydziale Mechanicznym. 

Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS to największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych inżynierów. Mogą w nim wziąć udział studenci i uczniowie, którzy do projektowania wykorzystują oprogramowanie organizatora konkursu. Uczestnicy sami wybierają tematy swoich projektów – wszystko zależy od ich wyobraźni.

Na konkurs co roku zgłaszane są bardzo różnorodne projekty – od produktów codziennego użytku, mebli, narzędzi po skomplikowane maszyny i pojazdy. Zwycięzcą XVI już edycji konkursu została Aleksandra Pajda z Uniwersytetu Wrocławskiego za projekt jachtu żaglowego

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję