TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Granty NCN na polsko-niemieckie projekty realizowane przez naukowców z PWr

Data: 05.10.2017 Kategoria: aktualności ogólne, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu Beethoven 2, który finansuje projekty badawcze realizowane wspólnie przez polsko-niemieckie zespoły naukowców. Wśród laureatów znalazło się czworo badaczy z PWr, którzy na swoje badania otrzymają w sumie ponad 3 mln zł

Do konkursu zgłoszono 155 wniosków - w naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce wpłynęły 72 wnioski, natomiast w wybranych dyscyplinach nauk ścisłych i technicznych zgłoszeń było 83. Ostatecznie komisje złożone z polsko-niemieckich ekspertów wybrały 38 projektów, które zyskały dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 28,3 mln zł. 

Wśród laureatów znalazło się czworo badaczy z Politechniki Wrocławskiej: 

  • prof. Rafał Weron (Wydział Informatyki i Zarządzania), „Badanie mikrostruktury rynku oraz krótkoterminowe prognozowanie cen energii elektrycznej na rynku dnia bieżącego”, dofinansowanie - 768 300 zł;

  • prof. Paweł Machnikowski (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), „Kubity spinowe w sztucznych molekułach”, dofinansowanie - 901 033 zł;

  • prof. Aleksander Weron (Wydział Matematyki), „Matematyczne i fizyczne modelowanie danych typu Big Data dla eksperymentów Single Particle Tracking”, dofinansowanie - 818 900 zł;

  • dr Joanna Jadczak (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), „Badania spinu i pseudospinu stanów ciemnych i jasnych ekscytonów z energiami kontrolowanymi poprzez zmianę składu w dwuwymiarowych stopach Mo1-xWxSe2”, dofinansowanie - 559 600 zł.

W konkursie mogli wziął udział naukowcy posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, a realizacja przedstawionego przez nich projektu musi być zaplanowana na dwa lub trzy lata.  

Konkurs jest realizowany przez Narodowe Centrum Nauki we współpracy z Niemiecką Wspólnotą Badawczą (jest to organizacja finansująca badania podstawowe we wszystkich dyscyplinach naukowych). W skład stowarzyszenia wchodzą niemieckie uniwersytety badawcze, instytucje badawcze i stowarzyszenia naukowe. 

mic

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję