TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Grant NCN na polsko-niemiecki projekt badawczy dla naukowca z PWr

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki trzeciej edycji konkursu Beethoven Classic na polsko-niemieckie projekty badawcze. Wśród laureatów znalazł się prof. Krzysztof Bogdan z Wydziału Matematyki, który na swoje badania otrzyma blisko 600 tys. zł.

prof_bogdan.jpgKonkurs Beethoven Classic jest organizowany przez NCN we współpracy z Niemiecką Wspólnota Badawczą, organizacją finansującą badania podstawowe we wszystkich dyscyplinach naukowych. Dofinansowanie przyznawane jest z na projekty z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz z wybranych dyscyplin nauk ścisłych i technicznych.

W tej edycji konkursu złożono 130 wniosków, z których dofinansowanie otrzymały 34 projekty na łączną kwotę ponad 30 mln zł. Ocena merytoryczna wniosków przebiegała w dwóch etapach: najpierw projekty zostały ocenione przez ekspertów zewnętrznych wskazanych przez NCN i DFG, a następnie ostateczna ocena była uzgadniana na posiedzeniach zespołów ekspertów.

Wśród laureatów konkursu znalazł się prof. Krzysztof Bogdan z Wydziału Matematyki PWr, który projekt pt. „Analiza wrażliwości dla operatorów nielokalnych z zastosowaniami do procesów skokowych” będzie realizował we współpracy z prof. Rene Schillingiem z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie. 

W konkursie mogli wziął udział naukowcy posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, a realizacja przedstawionego przez nich projektu musi być zaplanowana na dwa lub trzy lata.  

Prof. Krzysztof Bogdan jest wybitnym specjalistą w zakresie teorii prawdopodobieństwa. Zajmuje się takimi zagadnieniami jak brzegowa teoria potencjału, oszacowania półgrup Schrödingera, teoria półgrup Littlewooda-Paleya-Steina. W 2018 r. został uhonorowany przez Polskie Towarzystwo Matematyczne nagrodą im. Stefana Banacha. Wyróżniono go za przełomowe wyniki w teorii potencjału procesów skokowych i operatorów nielokalnych.

mic

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję