Dyplomy naszych absolwentów nominowane do Young Talent Architecture Award

Data: 21.05.2020 Kategoria: konkursy/stypendia, Wydział Architektury

Fundacja Miesa van der Rohe ogłosiła listę nominowanych w tegorocznej edycji konkursu Young Talent Architecture Award. Wśród nich jest czworo absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

W konkursie nagradzane są najlepsze prace dyplomowe z architektury, urbanistyki i projektowania krajobrazu. Na tegoroczną edycję nadesłano 383 prace ze 138 uczelni z 33 państw europejskich oraz Brazylii, Chile i Meksyku, które zostały w tym roku zaproszone jako kraje gościnnie.

Organizatorem YTAA jest Fundacja Miesa van der Rohe, a konkurs wspierają także Kreatywna Europa – program Unii Europejskiej, Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Architektonicznej (EAAE), Rada Architektów Europy (ACE-CAE), World Architects i European Cultural Centre.

Wśród nominowanych znalazło się 21 dyplomów z Polski, w tym cztery przygotowane przez absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Kliknij, żeby zobaczyć projekty:

konkurs2.jpg

konkurs3_1.jpg

konkurs4.jpg

konkurs.jpgZ tego grona sędziowie wyłonią teraz 12 finalistów, a następnie czterech zwycięzców, z których każdy zyska 5 tys. euro nagrody i własny profil na portalu www.world-architects.com. Prace finalistów będą też prezentowane na tradycyjnej podróżującej wystawie, której wernisaż zaplanowano na sierpień w ramach tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji.

W tej edycji konkursu można było zgłaszać projekty dyplomowe obronione między 1 stycznia 2018 r. a 31 grudnia 2019 r. na europejskich uczelniach architektonicznych i uczelniach z trzech krajów zaproszonych gościnnie: Brazylii, Chile i Meksyku.

newsletter-promo.png

Dyplomy ocenia jury w składzie: Martine de Maeseneer z Wydziału Architektury Katolickiego Uniwersytetu Lowańskiego, Oleg Drozdov – współzałożyciel pracowni Drozdov & Partners i Charkowskiej Szkoły Architektury, Juliet Leach – szefowa marketingu z Królewskiego Instytutu Architektów Brytyjskich (RIBA), Rosario Talevi – kurator programu Making Futures Bauhaus i badacz z Berlińskiego Uniwersytetu Sztuk Pięknych oraz Bet Capdeferro – współprowadząca pracownię Bosch.Capdeferro Architecture w Gironie.

Lucyna Róg