TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dr Marcin Motyka z nagrodą „Iuvenes Wratislaviae”

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dr Marcin Motyka z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki został laureatem V edycji konkursu „Iuvenes Wratislaviae”. Nagroda przyznawana jest przez Wrocławski Oddział Polskiej Akademii Nauk młodym doktorom, pracującym na terenie Dolnego Śląska, za wybitne osiągnięcia naukowe 

iuvenes_wratislavea_2016_marcin_motyka.jpgDr Marcin Motyka jest zatrudniony w Katedrze Fizyki Doświadczalnej i zajmuje się badaniem wszystkich procesów optycznych w dalekiej podczerwieni. W 2008 r. otrzymał stypendium im. Maxa Borna, rok później został laureatem programu „Start” Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. W 2014 r. minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznał dr. Motyce stypendium w uznaniu wysokiej jakości prowadzonych badań i imponującego dorobku naukowego. W 2015 r. nasz naukowiec otrzymał grant Narodowego Centrum Nauki w wysokości prawie 1,4 mln zł w ramach programu Opus 8. 

Nagroda „Iuvenes Wratislaviae” została ustanowiona przez prezesa Polskiej Akademii Nauk w 2012 r. Każdego roku przyznaje ją Oddział Wrocławski Polskiej Akademii Nauk. Laureatami mogą być naukowcy do 37. roku życia, pracujący na stałe w instytucjach naukowych Dolnego Śląska i mający na swoim koncie wybitne osiągnięcia na polu nauki i sztuki. Nagroda ma wyróżniać młodych ludzi, którzy przyczyniają się nie tylko do rozwoju nauki, ale także do promocji Wrocławia i całego regionu. 

W tym rok wśród nominowanych do nagrody znalazło się 19 młodych naukowców, w tym sześcioro z Politechniki Wrocławskiej. Oprócz dr. Marcina Motyki także dr Anna Donesz-Sikorska (Wydział Mechaniczny), dr Karol Malecha i dr Krzysztof Skorupski (obaj z Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki), dr Jacek Małecki (Wydział Matematyki) oraz dr Agnieszka Szumilas (Wydział Architektury). Wszyscy otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy podczas otwartej sesji Zgromadzenia Członków Wrocławskiego Oddziału PAN, a laureat głównej nagrody, poza medalem i dyplomem, zyskał 10 tys. zł. 

Dotychczasowymi laureatami „Iuvenes Wratislaviae” z Politechniki Wrocławskiej byli dr Adam Kiersnowski z Wydziału Chemicznego (2013 r.) i dr Monika Danielewska z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki (2014 r.).

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję