TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dr Jerzy Kotowski z nagrodą dla najsympatyczniejszego wykładowcy

Data: 27.06.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Dr Jerzy Kotowski z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej zwyciężył w plebiscycie na najsympatyczniejszego wykładowcę we Wrocławiu. Naukowiec zdobył 2691 głosów wyprzedzając dr. Bartosza Scheuera z Uniwersytetu Ekonomicznego i dr. hab. Mateusza Kwaśnickiego z PWr

Plebiscyt „Kubek dla Wykładowcy” jest organizowany przez Radio Luz i odbywa się co roku, zazwyczaj na początku czerwca. Dla studentów wrocławskich uczelni to okazja do nagrodzenia prowadzących, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także inspirują i pokazują, że los studentów nie jest im obcy. W plebiscycie mogli brać udział wykładowcy ze wszystkich uczelni we Wrocławiu, jednak nie mogli być to pracownicy funkcyjni, ani zwycięzcy z lat poprzednich.

wreczenie_nagrody_w_konkursie_kubek_dla_wykladowcy_2.jpgTegoroczna edycja konkursu był niezwykle emocjonująca i rozstrzygnęła się dopiero w ostatnich godzinach głosowania. Ostatecznie zwyciężył dr Jerzy Kotowski zdobywając 2691 głosów, drugie miejsce zajął dr Bartosz Scheuer z Uniwersytetu Ekonomicznego, na którego głosowało 2376 osób, a trzecie dr hab. Mateusz Kwaśnicki z Politechniki Wrocławskiej, który otrzymał 622 głosy.

– Ciągle nie mogę uwierzyć w wygraną i dociekam powodów, dla których spotkał mnie ten zaszczyt, bo to jest – trzeba to wyraźnie powiedzieć – wielki zaszczyt. Chciałem pogratulować pomysłodawcom konkursu z Akademickiego Radia Luz, bo to bardzo korzystna inicjatywa dla całego naszego środowiska – powiedział dr Jerzy Kotowski, który we wtorek odebrał nagrodę z rąk Anny Geryn, redaktor naczelnej naszej rozgłośni.

Zwycięzca, oprócz kwiatów i gratulacji, otrzymał symboliczny, firmowy kubek Radia Luz. – Muszę przyznać, że w pewnym momencie ten konkurs stał się dla mnie ważny. Ostatnie godziny były dość nerwowe i w końcówce sprawdzałem wyniki co kilka minut – przyznał naukowiec.

Była to już piąta edycja konkursu. W dwóch pierwszych zwyciężył dr Adam Sieradzki z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, który w 2015 r. został uhonorowany przez organizatorów specjalnym złotym kubkiem. W ubiegłym roku najwięcej głosów zdobył prof. Jan Miodek, popularny językoznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dr Jerzy Kotowski o nagrodzie:

Dr Jerzy Kotowski o pracy na uczelni:

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję