TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Diamentowe Granty dla naszych studentów

Data: 28.06.2017 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Weronika Lamperska i Mateusz Krzykowski z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki oraz Mikołaj Janicki z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej zostali laureatami konkursu „Diamentowy Grant” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

logo_diamentowego_grantu.jpgMateusza Krzykowskiego nagrodzono za projekt „Dynamika, dekoherencja i spektroskopia spinów dziurowych w kropkach kwantowych”, na który otrzymał grant w wysokości ponad 218 tys. zł. Z kolei Weronikę Lamperską wyróżniono za projekt „Opracowanie nowych metod pomiarowych dla holograficznej pęsety optycznej”, na realizację którego otrzymała ponad 216 tys. zł. 

Natomiast Mikołaj Janicki na realizację swojego projektu„Teoretyczne badania wpływu rozpuszczalnika na fotochemię związków heteroaromatycznych” otrzymał 208 tys. zł.

„Diamentowy Grant” to program, który każdego roku wspiera  maksymalnie 100 najzdolniejszych studentów lub absolwentów studiów I stopnia w Polsce. Pomaga im w rozwoju naukowym i daje możliwości realizacji własnego projektu badawczego.

Pierwsze „Diamentowe Granty” przyznano w 2012 r. W tegorocznej, szóstej już edycji konkursu nagrodzono 83 najlepszych studentów reprezentujących trzy obszary nauk – humanistyczne i społeczne, przyrodnicze i medyczne oraz ścisłe i techniczne. Na przeprowadzenie swoich badań zyskali w sumie ponad 16 mln zł.

mic

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję