Damian Krawczyk z Projektu Scorpio ze statuetką „Młode talenty”

Data: 23.05.2017 Kategoria: konkursy/stypendia

We wrocławskiej operze w poniedziałkowy wieczór ogłoszono wyniki konkursu „Młode talenty” organizowanego przez stowarzyszenie Dolnośląski Klub Kapitału. Wśród nagrodzonych jest Damian Krawczyk, student PWr i koordynator Projektu Scorpio

scorpio_mlode_talenty.jpgNagrody wręczono w sześciu kategoriach: sukces naukowy, w zakresie innowacji, artystyczny, w działalności społecznej, w zakresie działalności przedsiębiorczej i sportowy. Konkurs jest inicjatywą stowarzyszenia Dolnośląski Klub Kapitału, które w ten sposób chce nagradzać i promować aktywnych studentów i pracowników naukowych. Patronat nad przedsięwzięciem objęli marszałek i wojewoda Dolnego Śląska.

Reprezentant Politechniki Wrocławskiej zwyciężył w kategorii dotyczącej innowacji. Damian Krawczyk jest studentem trzeciego roku automatyki i robotyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Jest też tegorocznym koordynatorem Projektu Scorpio, za który odpowiada Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych Off-Road.

Wśród laureatów konkursu (nominowanych do nagrody) są także Justyna Pelc i Karol Kapera, również pracujący nad łazikiem Scorpio.

Dolnośląski Klub Biznesu to apolityczna organizacja zrzeszająca osoby, które odniosły znaczący sukces biznesowy, naukowy lub społeczny. Stowarzyszenie powstało, by integrować środowisko biznesowe i naukowe. Na jego czele stoi Janusz Rybak, a w zarządzie organizacji są także dr Stanisław Han, Tomasz Kurzewski, Zygmunt Dudek, prof. Krystian Kiełb, prof. Waldemar Banasiak i prof. Roman Kołacz.

lucy

Na zdjęciu od lewej: dr Jacek Lamperski, prorektor Politechniki Wrocławskiej ds. studenckich, dr Piotr Górski, prodziekan Wydziału Mechanicznego ds. studenckich oraz członkowie Koła Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych Off-Road Justyna Pelc, Damian Krawczyk i Karol Kapera.