TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Cała elektronika na jednym wydziale. Przedstawiamy W12N

Od nowego roku akademickiego na Politechnice Wrocławskiej kierunki związane z elektroniką, automatyką i robotyką trafiły na jeden wydział. Prezentujemy Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów, który oferuje studia na sześciu kierunkach nauczania.

Wydział skupia katedry z dawnego Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki oraz Wydziału Elektroniki. Będzie kształcił w sumie ok. 2,4 tys. studentów, a zatrudnia 260 naukowców i pracowników administracyjnych.

Odsłonięcie tablicy nowego wydziału

– Cała elektronika znajduje się teraz razem pod wielkim dachem Politechniki Wrocławskiej. Działamy w obrębie jednej dyscypliny, ale jesteśmy mocno interdyscyplinarni. Proponujemy nowoczesne aspekty badawcze i dydaktyczne w rozszerzonym zakresie. Odpowiadamy na zapotrzebowanie gospodarki opartej na wiedzy i cyfrowego społeczeństwa – mówi prof. Rafał Walczak, dziekan Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

W strukturze wydziału (W12N) znajduje się siedem katedr:

Katedry na W12N

Studenci mogą wybrać kierunki nauczania o kluczowym znaczeniu dla rozwoju cywilizacyjnego – związane z mikroelektroniką i mikrosystemami, technikami analogowymi i cyfrowymi, fotoniką użytkową, akustyką czy automatyką i robotyką z elementami sztucznej inteligencji. 

Kierunki na W12N

Pracownicy W12N – Na pewno każdy z znajdzie temat dla siebie fascynujący kierunek, w którym będzie się rozwijał. W ramach wielu kół naukowych studenci mogą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności, angażować się w niezwykłe projekty i nawiązywać nowe kontakty – zapewnia prof. Rafał Walczak, dziekan wydziału.

Studenci z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów będą korzystać z sal wykładowych i laboratoriów, znajdujących się w Kampusie Głównym uczelni, Kampusie Prusa oraz Kampusie Długa.

Więcej informacji o wydziale na stronie internetowej wefim.pwr.edu.pl i na profilu facebookowym.

ISZ

newsletter-promo.png

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję