Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Brązowy medal dla naszych wioślarzy w Bydgoszczy

Data: 29.05.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ósemka PWr na Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie zajęła trzecie miejsce. Zawody rozegrano w miniony weekend w Bydgoszczy

amp_wioslarstwo2017.jpgMęska osada stanęła na podium zaraz za Politechniką Gdańską (2. miejsce) i Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie (1. miejsce). Z kolei drużyna żeńska zajęła 7. miejsce.

Maj to dla naszych zawodników miesiąc bardzo intensywny. Podczas majówki startowali w międzynarodowych regatach w Chorwacji, gdzie ścigali się z najlepszymi europejskimi osadami.

Męska ósemka PWr zajęła 5. miejsce, ustępując zespołom z Wielkiej Brytanii (Oxford i Cambridge), mistrzom Niemiec z Aachen oraz Pavii - akademickim mistrzom Włoch. Skład żeński uplasował się na 9. miejscu.

Osada męska wystartowała także w regatach o puchar rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, które odbyły się 13 maja w Krakowie. Zdobyła tam srebrny medal, przegrywając z ósemką Akademii Leona Koźmińskiego.

Kolejny start naszych wioślarzy będzie można oglądać już w najbliższą sobotę, 3 czerwca, podczas Odra River Cup 2017. Politechnika Wrocławska wystawia do zawodów aż trzy ósemki – dwa męskie i jedną żeńską. Szczegółowy program regat nad Odrą dostępny jest tutaj.

O innych sportowych sukcesach naszych studentów można poczytać na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.