TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Badania antydyskryminacyjne. Ankieta dla studentek i studentów

Data: 20.10.2017 Kategoria: inne, komunikaty

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W całej Polsce trwa badanie ankietowe poświęcone zjawiskom dyskryminacyjnym na uczelniach wyższych. Inicjatorem akcji jest Rzecznik Praw Obywatelskich. Na PWr studentki i studentów do wypełnienia ankiet zachęcają dr inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich i dr inż. Stefan Giżewski, pełnomocnik rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy wobec studentów i doktorantów

akcja_dyskryminacja_plakat.jpgAnkietę „Zjawisko molestowania, w tym molestowania seksualnego studentek i studentów uczelni wyższych” można wypełniać do 31 października 2017 r. Duża liczba odpowiedzi – także z naszej uczelni – pozwoli w przyszłości zapewnić lepsze wsparcie i pomoc osobom, które doświadczyły molestowania. 

Aby wypełnić ankietę, wystarczy wejść na stronę. Uczestnikom gwarantowana jest całkowita anonimowość. 

- Zachęcam do wzięcia udziału w badaniu. Bez głosów studentek i studentów nie jesteśmy w stanie poznać skali problemów, z jakimi spotykają się na co dzień i skutecznie im przeciwdziałać – podkreśla dr Jacek Lamperski, prorektor PWr ds. studenckich.  

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich przypomina, że przez molestowanie rozumiane jest każde niepożądane zachowanie, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności osoby fizycznej i stworzenie wobec niej zastraszającej, wrogiej, poniżającej, upokarzającej lub uwłaczającej atmosfery.

Osoby, które doświadczyły przemocy i dyskryminacji, w jakiejkolwiek formie, na naszej uczelni mogą liczyć na pomoc powołanego w lipcu 2017 r. pełnomocnika rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy wobec studentów i doktorantów. Funkcję tę pełni dr Stefan Giżewski.

Pełnomocnik pomaga studentom w ich indywidualnych problemach, współpracuje także z innymi uczelniami, urzędem miasta i policją (aktualnie m.in. uczestnicząc w pracach nad aplikacją mobilną, która ma być wsparciem dla studentów w trudnych sytuacjach, informując ich o ich prawach i o tym, gdzie mogą szukać pomocy w konkretnych przypadkach). Zadaniem doktora Giżewskiego są także działania prewencyjne oraz identyfikacja problemów istniejących w środowisku wrocławskim.

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję