Awaria w serwerowni. Co się dzieje? [Aktualizacja 3.06.2023]

Data: 02.06.2023 Kategoria: komunikaty

We wtorek, 30 maja, doszło do awarii w serwerowni PWr znajdującej się w budynku Archiwum przy ul. Gdańskiej. Obecnie systemy uczelniane są stopniowo przywracane do funkcjonowania. O kolejnych włączeniach będziemy informować na bieżąco na stronie pwr.edu.pl oraz mailowo.

Co się wydarzyło

Do awarii doszło podczas ćwiczeń ewakuacyjnych. W pomieszczeniu w nieplanowany sposób włączyła się infrastruktura przeciwpożarowa w serwerowni znajdującej się w budynku Archiwum Politechniki Wrocławskiej przy ul. Gdańskiej.

W efekcie uruchomił się system, który wyrzuca pod ciśnieniem pył w aerozolu. W serwerowni NIE MA wody ani zraszaczy. Doszło do zapylenia, a serwery zostały wyłączone. W związku z tym przestały działać niektóre strony w domenie pwr.edu.pl oraz m.in. systemy JSOS, USOS i TETA.

Z czego można korzystać [STAN NA 3.06.2023]

Od kilku dni trwają intensywne prace mające na celu jak najszybsze przywrócenie sprawności naszych systemów teleinformatycznych. Poszczególne aplikacje są obecnie włączane stopniowo.

Od piątku możemy korzystać ze strony głównej uczelni i stron wydziałowych, programów TETA, naszego systemu rekrutacyjnego irk.usos.pwr.edu.pl, systemów USOS (wraz z APD i akademikami) oraz JSOS.

Natomiast od soboty jest już możliwe korzystanie z eportalu, a także przywróciliśmy funkcjonalność uczelnianego Systemu Kontroli Dostępu (obejmującego karty pracownicze, legitymacje studenckie i doktoranckie oraz numery rejestracyjne aut) do poszczególnych pomieszczeń oraz parkingów.

Ważne!

Przypominamy, że decyzją prorektora ds. kształcenia wszystkie terminy - w stosunku do wszystkich procedur i procesów dydaktycznych - zostały przedłużone na czas potrzebny do usunięcia awarii.