TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Akademickie Radio Luz zagra razem z WOŚP

Data: 10.01.2018 Kategoria: aktualności ogólne

W niedzielę, 14 stycznia, odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenia, tradycyjnie już, wspiera także Akademickie Radio Luz, które z tej okazji przygotowuje specjalny program oraz aukcje internetowe

W niedzielę od 16.00 do 20.00 nasi reporterzy będą relacjonować m.in. wydarzania z pl. Nowy Targ, gdzie stanie scena, na której wystąpią Dżem, Arek Jakubik z zespołem Dr Misio, Gitarowa Orkiestra Krasnoludków, Lipali, Foliba, Paśko i Zespół Co To. Na placu staną także foodtrucki i stoiska gastronomiczne oraz odbędzie się pokaz zabytkowych pojazdów z lat 1960-1990.

Nie zabraknie także licytacji przygotowanych wspólnie z Politechniką Wrocławską, z których dochód przekazany zostanie oczywiście WOŚP. W tym roku na aukcję trafią lekcja szermierki ze szpadzistą Tomaszem Motyką, srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w Pekinie w turnieju drużynowym, współprowadzenie audycji Audiostarter z szefem muzycznym Radia Luz, przegląd szafy, wspólne zakupy i style coaching ze stylistką Julią Daroszewską oraz kurs latania dronem z absolwentami PWr Janem Byrtkiem i Kacprem Budnikiem z firmy BZB UAS.

– Będzie to podstawowe szkolenie, w trakcie którego będziemy chcieli przekazać wszystkie najważniejsze informacje. Żeby dobrze pilotować drona potrzebna jest praktyka i przede wszystkim dużo zdrowego rozsądku. Samolotami bezzałogowymi zajmujemy się już bardzo długo. Cała nasza przygoda na Politechnice Wrocławskiej opierała się właśnie o tego typu maszyny i ich różne wykorzystanie. Wspaniałe jest to, że możemy teraz pracować realizując nasze pasje – mówił Kacper Budnik.

W piątek na aukcjach pojawi się także koszulka z autografem Jakuba Błaszczykowskiego oraz kubek Radia Luz podpisany przez dyskobola Piotra Małachowskiego, wicemistrza olimpijskiego z Pekinu i Rio de Janeiro i mistrza świata z Pekinu.

Listę aukcji można znaleźć na stronie.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny.

Neonatologia była celem zbiórek WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki akcjom na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiło blisko 4 tys. urządzeń medycznych za łączną kwotę niemal 122 mln zł. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

mic

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję