A w sobotę idziemy do szkoły. Dzień Otwarty Liceum PWr

Data: 31.03.2022 Kategoria: aktualności ogólne, rekrutacja

Zdjęcie ilustracyjne

Zwiedzanie sal i laboratoriów, spotkania z nauczycielami oraz szczegóły rekrutacji – to tylko część naszych propozycji na Dzień Otwarty Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami w sobotę, 2 kwietnia, od godz. 9.00 do siedziby szkoły w budynku C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25).

Co czeka na uczestników? Quizy – biologiczne, językowe i humanistyczne, konkursy, lekcje otwarte oraz wykłady. Nauczyciele opowiedzą o tym, dlaczego warto podjąć naukę w naszym liceum, a o godz. 12.30 rozpocznie się spotkanie z dyrektorką szkoły Anitą Skrzyniarz. Następnie zasady tegorocznego naboru wyjaśnią przedstawiciele Działu Rekrutacji. W planach szkoły jest otworzenie czterech klas pierwszych.

Szczegółowy harmonogram Dnia Otwartego sprawdzisz tutaj

Dla osób, które nie mogą w sobotę przybyć na Politechnikę Wrocławską, mamy dobrą wiadomość. Liceum planuje 14 maja zorganizować drugi dzień otwarty.

Liceum z krajowej czołówki

Zdjęcie ilustracyjneAkademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej działa od 2014 r. Nauka w nim jest bezpłatna, a nabór prowadzony na zasadach szkoły publicznej, choć placówka znajduje się w osobnym systemie rekrutacji. W szkole z założenia kładziemy nacisk na przedmioty ścisłe – matematykę, fizykę, chemię i informatykę, ale uczniowie mają też do wyboru wiele zajęć pozalekcyjnych.

W najnowszym rankingu liceów i techników przygotowanym przez Fundację „Perspektywy” Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr sklasyfikowano na 18. miejsce w kraju i trzecim na Dolnym Śląsku. Nasza szkoła zajęła też 16. miejsce w Rankingu Maturalnym, w którym oceniane są m.in. wyniki egzaminów dojrzałości z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.

Pandemia i związana z nią nauka zdalnej i hybrydowa nie przeszkodziła naszym uczniom w osiągnieciu znakomitych wyników w nauce i sukcesów w konkursach i olimpiadach – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Średnia ocen wszystkich uczniów wyniosła w ubiegłym roku szkolnym ponad 4,5.