40 mln zł dla PWr na rozwój programów kształcenia

Data: 06.12.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni. Wśród dziesięciu szkół wyższych, które dostały dofinansowanie, znalazła się także Politechnika Wrocławska, otrzymując grant na blisko 40 mln zł

zintegrowane_programy_uczelni.pngCelem konkursu jest m.in. dostosowanie i realizacja programów kształcenia do potrzeb społeczno-gospodarczych, podnoszenie kompetencji studentów, tworzenie wysokiej jakości programów stażowych, studiów doktoranckich, podnoszenie kompetencji dydaktycznych uczelnianych kadr, a także wspieranie świadczenia wysokiej jakości usług przez jednostki działające w strukturze uczelni np. akademickie biura karier.

W konkursie startowały największe i najsilniejsze uczelnie, kształcące co najmniej 20 tys. studentów, mogące pochwalić się oceną parametryczną na poziomie A lub A+ na większości swoich wydziałów. Ostatecznie nagrodzonych zostało dziesięć szkół wyższych, które łącznie otrzymają ponad 357 mln zł.

Nasza uczelnia otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „ZPR PWR – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej”, w ramach III Ścieżki.

To kompleksowy program, który przede wszystkim pomoże efektywnie i na wysokim poziomie kształcić specjalistów kluczowych dla rozwoju gospodarki i kraju. Ponadto umożliwi zwiększenie udziału otoczenia społeczno-gospodarczego w kształtowaniu polityki edukacyjnej PWr.

W ramach projektu studenci będą mogli skorzystać z bogatej oferty szkoleń, warsztatów, wizyt studyjnych oraz praktycznych staży, a ze strony Akademickiego Biura Karier otrzymają pomoc na początku swojej drogi zawodowej.

Zaplanowano też modernizację procesów dydaktycznych, poprzez wdrożenie nowego systemu informatycznego oraz przeszkolenie pracowników kadr zarządczych i administracyjnych.

Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej rozpocznie się 1 października 2018 r. i potrwa do 30 września 2022 r. Wsparcie finansowe pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.