Dziesiąte miejsce PWR Racing Team na torze Hockenheim. Teraz Węgry

Data: 14.08.2017 Kategoria: aktywność studencka, konkursy/stypendia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Kolejne zawody Formuły Student i znów w ścisłej czołówce zespół PWR Racing Team. Podczas rozgrywanych w Niemczech najbardziej prestiżowej i najlepiej obsadzonej części cyklu bolid RT08 uplasował się na 10. miejscu

pwr_racing_niemcy.jpgPo zwycięstwie we Włoszech i trzecim miejscu w Czechach studenci Politechniki Wrocławskiej udali się do Niemiec, by na słynnym Hockenheimring zmierzyć się w najbardziej prestiżowej części Formuły Student. Na starcie stanęło 115 najlepszych bolidów, które rywalizowały w trzech klasach. Bolid RT08 mierzył się w klasyfikacji pojazdów z silnikiem spalinowym (65 ekip).

W trakcie konkurencji statycznych naszym reprezentantom najlepiej poszło w Design Event (dziewiąta lokata) i prezentacji biznesowej (11. miejsce).

Podczas walki na torze nie obeszło się bez problemów trakcie konkurencji Skid Pad oraz podczas testu przyspieszenia. Z tego powodu broniący tytułu najszybszej ekipy w stawce PWR Racing Team tym razem uplasował się na 9. pozycji (Acceleration). W AutoX oraz Endurance, czyli wyścigu głównym udało się zająć miejsca tuż za pierwszą dziesiątką (13. i 14. pozycja).

Ostatecznie z dorobkiem 627,92 punktów nasz team zajął dziesiąte miejsce. Zwyciężyli przedstawiciele niemieckiego Uniwersytetu w Esslingen.

- To bardzo dobry wynik, bo właśnie ta dziesiątka najlepszych zespołów ma zagwarantowany udział w przyszłorocznej edycji Formuły Student w Niemczech bez konieczności wypełniania kwalifikacyjnego quizu - cieszy się Magdalena Klimek z PWr Racing Team. Ponadto osiągnęliśmy najlepszy wynik punktowy ze wszystkich naszych dotychczasowych startów na tym torze. To pokazuje jak dobrze pracuje nas zespól, w tym również jego nowi członkowie, i że nasze wyniki to nie dzieło przypadku.

W czwartek na torze w węgierskim Győr rozpocznie się ostatnia w tym sezonie edycji Formuły Student.

- Postaramy się, aby występ na Węgrzech był swoistą „kropką nad i” tego sezonu - zapowiada Magdalena Klimek.

ach