TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Politechnika Wrocławska jako największa uczelnia techniczna w regionie, od lat wyznacza trendy i kierunki rozwoju badań nastawionych na wyzwania współczesnej nauki i gospodarki. Na 14 wydziałach prowadzona jest działalność naukowo-badawcza, w ramach której oferujemy ponad 400 specjalistycznych badań, technologii i ekspertyz
Laboratoria uczelni stanowią doskonałe zaplecze aparaturowe, które w połączeniu ze znakomitymi specjalistami i autorytetami w najróżniejszych dziedzinach naukowych, tworzą sprzyjające warunki do powstawania innowacji.
Politechnika Wrocławska przywiązuje szczególną uwagę do badań, będących odpowiedzią na specyficzne wymagania różnych gałęzi przemysłu, które w otoczeniu uczelni mają rozwiniętą bazę produkcyjną. Uczelnia jest wsparciem dla odbiorców innowacji i jednym z kluczowych w regionie dostawców nowych technologii. Jest to możliwe dzięki trafnej identyfikacji potrzeb rynku, a także specjalistycznej wiedzy, doświadczeniu i kreatywności naukowców. Najważniejszym świadectwem potencjału innowacyjnego, jest fakt, że od lat zajmujemy czołowe miejsca w rankingach, przeprowadzanych pośród uczelni technicznych, pod względem liczby zgłaszanych do Urzędu Patentowego RP wynalazków i wzorów użytkowych. Uczelnia wiedzie prym także w liczbie otrzymanych patentów, co daje obraz skuteczności i zasadności prowadzonych w niej badań.
Wyniki badań naukowych wykonywanych na Politechnice, przyczyniają się do budowania zrównoważonego rozwoju regionu i kraju. Znajdują bowiem zastosowanie w przemyśle, pomagają w poprawie poziomu życia, odpowiadając zarówno na indywidualne, jaki i społeczne potrzeby.
Naukowcy Politechniki chętnie angażują się w realizację projektów, istotnych z punktu widzenia rozwoju gospodarki. Uczelnia wspiera badania interdyscyplinarne, tworząc wraz z innymi jednostkami naukowymi centra badawcze; koncentruje się na badaniach proinnowacyjnych, służących budowaniu konkurencyjności regionu, wstępując do klastrów oraz konsorcjów; umożliwia transfer wiedzy poprzez wykonywanie badań zlecanych przez krajowe podmioty gospodarcze, ale także na potrzeby instytucji naukowych i firm zagranicznych, miedzy innymi, takich jak: CERN, Europejska Agencja Kosmiczna, Microsoft czy Siemens; realizuje nowatorskie przedsięwzięcia na podstawie umów podpisanych z krajowymi i międzynarodowymi liderami w różnych dziedzinach gospodarki, wśród nich: IBM, Microsoft, Volvo, KGHM Polska Miedź S. A., 3M, PGE GiEK S.A., i wiele innych.
Badania na Politechnice Wrocławskiej to szereg działań m.in.:
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »