Studencka gala dla aktywnych i uśmiechniętych

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Za nami kolejna Gala Aktywności Studenckiej. W auli Politechniki Wrocławskiej 45 osób otrzymało Nagrody Rektora, a 122 stypendia z funduszu własnego uczelni. Poznaliśmy także najbardziej Uśmiechnięty Dziekanat oraz 4 nowych Poliludków

gas_01.jpgW czwartkowe popołudnie w budynku A-1 zgromadzili się najlepsi i najaktywniejsi studenci naszej uczelni. Z myślą o nich Samorząd Studencki zorganizował kolejną edycję Gali Aktywności Studenckiej.

Na początku zaproszeni goście obejrzeli okolicznościowy film, przygotowany przez Akademicki Klub Realizatorów Filmowych FOSA. Następnie głos zabrał gospodarz gali dr inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich: - Ze wzruszeniem obejrzałem przed chwilą ten film, bo pokazuje on esencję tego, co gra w duszy studentów, i że warto się angażować. To także wspaniały obraz tego, ile radości może dać wasz wysiłek. Na uczelni mamy takie hasło, że niemożliwe nie istnieje. I faktycznie dzięki wam tak jest.

Przewodniczący Samorządu Studentów Filip Ogonowski w swoim wystąpieniu podkreślił wyrzeczenia, z którymi borykają się studenci. – Wiem, ile ta aktywność kosztuje was łez, potu i czasu, ile poświęcacie, by uczelnia była jak najlepsza zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Podziękował też za wsparcie, które studenci otrzymują od władz uczelni oraz wszystkich pracowników. - Ta gala to nasze święto, święto aktywnych, którzy na każdym kroku pokazują, że można więcej – mówił Filip Ogonowski.

Stypendia i nagrody

gas_04.jpgTradycyjnie podczas gali studenci legitymujący się najlepszymi wynikami w nauce otrzymali roczne stypendia z funduszu własnego Politechniki Wrocławskiej. W tym roku w tym gronie znalazły się 122 osoby. Najwięcej z Wydziału Mechanicznego.

Uroczystość była także okazją do wręczenia Nagród Rektora Politechniki Wrocławskiej. W ten sposób uhonorowano 45 studentów, których doceniono za osiągane wyniki podczas studiów oraz budowanie pozytywnego wizerunku PWr. Otrzymali oni dyplomy i jednorazowe stypendia. Największa liczba laureatów pochodzi z Wydziału Matematyki.

Dodatkowo dwie osoby wyróżniono stypendiami socjalnymi Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej i Fundacji Banku PEKAO SA. Są to Anna Zgrzebnicka i Natalia Fiszka-Borzyszkowska, które doceniono za umiejęteność radzenia sobie ze swoimi niepełnosprawnościami i jednoczesne pomaganie innym. Specjalną nagrodę od Santander Universidades przyznano Wojciechowi Robakowi, który jako jedyny Polak wyjedzie na dwutygodniowe warsztaty na Uniwersytet w Georgetown (USA).

Studenci też nagradzają

gas_09_poli.jpgPodczas gali ogłoszeni zostali także laureaci kilku corocznych plebiscytów. I tak statuetki Poliludka znalazły czwórkę nowych właścicieli. Przyznawane od 2012 r. wyróżnienia są formą podziękowania pracownikom uczelni (lub osobom z nią związanym), którzy swoją pracą wspomagają działalność studencką, a nie znajduje się to w zakresie ich obowiązków. W 2018 roku otrzymali je:

• dr inż. Danuta Szyszka – odpowiedzialna za promocję Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii;
  • Michał Skalny – Dyrektor Działu Domów Studenckich;
  • Łukasz Ptaszek – Dział Studencki/Strefa Kultury Studenckiej;
  • Krzysztof Czerski – nadzorujący organizację imprez na uczelni.

Już po raz szósty poznaliśmy także najbardziej Uśmiechnięty Dziekanat. Studenci, w anonimowych ankietach, wyrażali opinie na temat pracowników poszczególnych dziekanatów, ich życzliwości, zaangażowanie i pomocy studentom. Liczyła się także sprawność systemu przekazywania dokumentów oraz umiejętność zmniejszania kolejek. Trzeci rok z rzędu statuetka trafiła do rąk pań z Wydziału Matematyki, które „wyrównały” tym samym osiągnięcie Wydziału Mechanicznego z lat 2013-2015.

gas_13_mat.jpgNa zakończenie gali rozstrzygnięty został konkurs na Studencki Projekt Roku. W trzech kategoriach o zwycięstwo walczyły koła naukowe i organizacje studenckie, których zadaniem było przygotowanie dwuminutowego nagrania promującego swoją działalność.

Oto laureaci:

• Kategoria „aktywność na co dzień”  - Koło Naukowe Off-Road i ich projekt Scorpio;
  • Kategoria „nauka i technika” – Akademicki Klub Lotniczy.
  • Kategoria „działalność społeczno-kulturalna” – Akademicki Klub Filmowy FOSA.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Big Band Politechniki Wrocławskiej. A multimedialny pokaz przygotowało Koło Naukowe MOS.