Rozprawy doktorskie z PWr nagrodzone przez Premiera

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rozprawy doktorskie trojga naukowców naszej uczelni znalazły się w gronie 25. wyróżnionych przez Prezesa Rady Ministrów. W nagrodę badacze otrzymają po 25 tys. zł

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła listę prac wyróżnionych Nagrodą Premiera w 2017 r. Wśród 25 doceniononych prac doktorskich trzy pochodzą z Politechniki Wrocławskiej:

•  „Algorytmy optymalizacji przeżywalnych elastycznych sieci optycznych”, dr inż. Róża Goścień (Wydział Elektroniki),
  • „Transformaty Riesza, funkcje kwadratowe i przestrzenne Sobolewa w kontekście klasycznych i zsymetryzowanych rozwinięć Jacobiego”, dr Bartosz Langowski (Wydział Matematyki),
  • „Spalanie węgla brunatnego w atmosferze wzbogaconej w tlen dla bloków energetycznych pyłowych”, dr inż. Michał Ostrycharczyk (Wydział Mechaniczno-Energetyczny).

Nagrody Prezesa Rady Ministrów są przyznawane corocznie dla:

• 25 rozpraw doktorskich (25 tys zł),
  • 10 ocenionych osiągnięć będących podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego (50 tys. zł),
  • 6 osiągnięć naukowych lub artystycznych, w tym za wybitny dorobek naukowy lub artystyczny (125 tys. zł),
  • 3 osiągnięć naukowo-technicznych (I nagroda - 125 tys. zł, II nagroda - 100 tys. zł, III nagroda - 75 tys. zł).

Pełna lista wyróżnionych znajduje się na stronie Kancelarii Premiera RP.