Ponad 120 tysięcy na stypendia dla studentów z niepełnosprawnością

Data: 27.02.2017 Kategoria: aktualności ogólne, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Za nami XV Bal Charytatywny Politechniki Wrocławskiej. W auli gmachu głównego 180 gości bawiło się i licytowało wystawione na aukcję przedmioty. Tradycyjnie całkowity dochód z imprezy zasili fundusz stypendialny dla studentów z niepełnosprawnością. Rolę gospodarza po raz pierwszy pełnił prof. Cezary Madryas

bal_rektora_2017_4.jpgPodczas balu zebrano łącznie prawie 120 tys. zł. Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy pieniądze na fundusz przekazały wrocławskie firmy Elektrotim S.A. (5 tys. zł), Impel S.A. (20 tys. zł), Dozamel (4 tys. zł), a także Fundacja PKO BP (30 tys. zł). Kolejne sumy wpłynęły z licytacji przedmiotów przekazanych przez władze, przyjaciół Politechniki Wrocławskiej oraz prac plastycznych studentów Wydziału Architektury.

Na tegorocznym balu największą kwotę uzyskał obraz (pejzaż jesienny) podarowany przez kardynała Henryka Gulbinowicza (11 tys. zł), pióro wieczne ofiarowane przez Premier RP Beatę Szydło oraz reprezentacyjna koszulka Roberta Lewandowskiego wraz z autografem, podarowana przez Fundację Santander Universidades.

Dzięki pieniądzom zebranym podczas balu Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej będzie mogła wspomóc naszych najzdolniejszych studentów z niepełnosprawnością. Do 2017 r. fundacja otrzymała na ten cel kwotę ponad 600 tys. zł,  za którą ufundowała ponad 400 stypendiów.