O transporcie i logistyce podyskutują na PWr studenci z całej Polski

Data: 02.12.2015 Kategoria: aktywność studencka

0DVRXPBwBfwctBkRo,translogistic_2014.jpg

Po raz 11. studenci z Wydziału Mechanicznego organizują Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics”. W programie są wykłady, warsztaty, debaty i wycieczki tematyczne

Tegoroczne forum skupia się na nowych trendach, wykorzystaniu symulacji oraz potrzebach infrastruktury w transporcie i logistyce. Weźmie w nim udział około dwustu studentów z uczelni technicznych i ekonomicznych z całej Polski.

Tradycyjnie częścią forum jest konkurs na najlepszą pracę, która zostanie zaprezentowana podczas spotkania. Do drugiego etapu zakwalifikowano pięć tematów:

* Samoloty pasażerskie najczęściej wykorzystywane do przewozów - studium przypadku Boeinga i Airbusa. Tendencje rozwoju (Izabela Preś, Magdalena Szwagrzyk, koło naukowe Dialog, Uniwersytet Ekonomiczny Katowice),

* W poszukiwaniu optymalnej trasy - wybrane algorytmy w zastosowaniu do problemu komiwojażera (Agnieszka Jakubowska, Katarzyna Piechocka, Logistyka, Politechnika Poznańska),

* Żegluga śródlądowa w Polsce i innych krajach, w odniesieniu do kanał Odra-Dunaj-Łaba (Daria Kubowicz, Dawid Wojton, KNLiT, Akademia Morska w Szczecinie),

* Rozwój pasażerskiego transportu kolejowego w województwie pomorskim, na podstawie pomorskiej kolei metropolitalnej (Marianna MaruszczakK, Izabella Bojke, KNTiL TRANSLOG, Akademia Morska w Gdyni),

* Aspekt gospodarki magazynowej oraz płynności finansowej w consultingu logistycznym na przykładzie przedsiębiorstwa działającego w sektorze motoryzacyjnym (Dorota Aleksandrowicz, Kamil Szewczyk, Politechnika Opolska).

W programie forum znalazły się także dwie debaty. Pierwsza będzie dotyczyć zatrudnienia w logistyce, w drugiej wezmą udział przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej, urzędu miasta i firmy Trako. Będą rozmawiać o poprawie jakości życia w mieście poprzez zmianę zachowań komunikacyjnych. Przeanalizują kwestie inżynierii ruchu i kształtowania polityki transportowej oraz ich wpływ na rozwój „Zielonej Mobilności”.

Uczestnicy forum będą mieli również okazję obejrzeć największą makietę kolejową w Polsce w Kolejkowie, zwiedzić Centrum zarządzania kryzysowego we Wrocławiu i dowiedzieć się, jak działa system ITS oraz wybrać się na przejażdżkę po mieście zabytkowym tramwajem.

Forum organizuje Koło Naukowe Logistics, które działa przy Katedrze Eksploatacji Systemów Logistycznych, Systemów Transportowych i Układów Hydraulicznych Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.

Wydarzenie potrwa dwa dni. Zacznie się w czwartek o godz. 9 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Szczegóły tutaj.

lucy

Na zdjęciu: Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki „TransLogistics” w 2014 r. (fot. materiały koła)