TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Dwie studentki z Wydziału Architektury na międzynarodowym spotkaniu w Tuluzie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Od 21 lat organizowane jest Spotkanie Sieci Szkół Architektury RéA. Tematem tegorocznego jest zrównoważona architektura. Naszą uczelnię reprezentują dwie studentki z Wydziału Architektury – Karolina Gabryańczyk i Ksenia Dunajska

rea1.jpgRéA zrzesza 20 europejskich szkół architektury, m.in. z Francji, Słowacji, Rumunii, Ukrainy i Węgier. Raz do roku jej członkowie spotykają się, by wymieniać się doświadczeniami – za każdym razem w innym mieście. W tym roku jest nim francuska Tuluza. Spotkanie Sieci Szkół Architektury zaczęło 19 marca i potrwa do 25.

- Studenci reprezentujący naszą uczelnię biorą udział w warsztatach, w czasie których mają możliwość pracy w międzynarodowych grupach nad jednym projektem, a także w konferencji naukowej, na której mogą wysłuchać referatów nauczycieli akademickich i projektantów z całej Europy – opowiada dr Agnieszka Szumilas z Wydziału Architektury. – Biorą także udział w międzynarodowym konkursie na najlepszy rea2.jpgprojekt studencki. Do udziału w spotkaniu zostali bowiem zaproszeni autorzy najlepszych prac zgłoszonych do konkursu.

Tegorocznym tematem konkursowym było zagospodarowanie fragmentu nabrzeża Tuluzy. Zainteresowani studenci z PWr zgłaszali swoje projekty do eliminacji wewnętrznych prowadzonych na Wydziale Architektury. Prace oceniali wspólnie dr Oleg Mycak, pełnomocnik dziekana ds. dydaktyczno-naukowej współpracy polsko-francuskiej i dr Agnieszka Szumilas reprezentująca Katedrę Urbanistyki i Procesów Osadniczych. Wybrali projekt przygotowany przez Karolinę Gabryańczyk z Koła Naukowego Cardo i Ksenię Dunajską z SKN Gospodarki Przestrzennej.

- Wyniki konkursu poznamy w piątek, 24 marca. Każdy z zespołów musiał wykonać trzy plansze i animację pokazujące jego założenia projektowe – opowiada Karolina Gabryańczyk.  – Tymczasem uczestniczymy w warsztatach, które mają nam uświadomić, czym jest zrównoważony rozwój, co przez to rozumiemy i jak możemy go wprowadzić w różnych skalach projektowych. Udział w tym spotkaniu daje nam trochę inne spojrzenie na projektowanie. Zdobywamy też doświadczenie w komunikowaniu się w międzynarodowym środowisku.

Więcej na temat studenckiego konkursu tutaj.

lucy

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję