Szkoła Doktorska ma nowe władze

Data: 21.07.2020 Kategoria: aktualności ogólne

Prof. Krzysztof Walkowiak został nowy dziekanem Szkoły Doktorskiej PWr. Swoje obowiązki zacznie pełnić 1 września. Dziekana i prodziekanów szkoły pozytywnie zaopiniowała Rada Doktorantów.

szkola_doktorska3.jpg

Po wyborze rektora i prorektorów poznaliśmy nazwiska dziekanów 13 wydziałów PWr, a następnie nowe władze Szkoły Doktorskiej. Decyzją rektora elekta prof. Arkadiusza Wójsa od 1 września funkcję dziekana będzie sprawował prof. Krzysztof Walkowiak. Prof. Agnieszka Wyłomańska będzie prodziekanem ds. doktorantów, a prof. Renata Krzyżyńska – prodziekanem ds. umiędzynarodowienia i współpracy z przemysłem.

Więcej o szkole na stronie szd.pwr.edu.pl.

W sumie zarejestrowano ponad 300 kandydatów, w tym aż 104 obcokrajowców. Teraz czekają ich rozmowy kwalifikacyjne, a listy rankingowe poznamy w pierwszej połowie lipca.

Szkoła Doktorska PWr działa od 1 października 2019 r. Powstała na mocy przepisów nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce. To całkowicie nowy system kształcenia doktorantów, który zastępuje działające jeszcze do 2023 r. studia doktoranckie.

Obecnie kształci się w niej 152 doktorantów, w tym czternastu cudzoziemców i 24 doktorantów programu „Doktorant wdrożeniowy”. Nauka w odbywa się w dwunastu dyscyplinach naukowych.

rekrutacja_do_szkoly_doktorskiej_6_1.jpg