TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Domy studenckie

akademiki.pngPolitechnika Wrocławska dysponuje 2864 miejscami w 9 domach studenckich, zlokalizowanych w czterech punktach na terenie miasta.

Najwięcej miejsc znajduje się w pięciu 10-piętrowych budynkach (od T-15 do T-19) położonych u zbiegu ul. Wittiga i Wróblewskiego, stanowiących odrębne osiedle zwane potocznie Wittigowem. To rodzaj miasteczka studenckiego z własnym zapleczem i terenem rekreacyjnym.

Domy T-2 (Telemik) i T-3 (Straszny Dwór) to niewielkie budynki z lat 50., charakteryzujące się dużymi pokojami. Ich zaletą jest niewielka odległość od głównych obiektów uczelni. Przy ul. Górnickiego i Reja znajdują się podobne do nich domy T-4 (Czworak) oraz T-6 (Alcatraz), które ze względu na bliskość Wydziału Architektury są w znacznej części zamieszkiwane przez studentów tego wydziału.

Uczelnia udostępnia dom studencki również małżeństwom.

Bazę mieszkaniową dla studentów posiadają także zamiejscowe ośrodki dydaktyczne w Jeleniej Górze - 90 miejsc, w tym 39 w Cieplicach, Legnicy (39 miejsc) i Wałbrzychu (92 miejsca).

Szczegółowe informacje oraz wzory niezbędnych dokumentów znajdują się na stronie Działu Domów Studenckich.

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję