III Konferencja Naukowa „Jakość powietrza a zdrowie” we Wrocławiu

Data: 12.05.2021
Miejsce wydarzenia: On-line

Trzecia edycja konferencji „Jakość powietrza a zdrowie”, realizowana w ramach Projektu LIFE-MAPPINGAIR/PL i ma być platformą wymiany wiedzy, rozwiązań i dobrych praktyk między środowiskami naukowymi, samorządami, organizacjami społecznymi i edukatorami, zajmującymi się problematyką poprawy jakości powietrza.

Podobnie jak w poprzednich edycjach tematyka konferencji obejmować będzie zagadnienia związane z m.in. zanieczyszczeniami powietrza – ich emisją dyspersją i depozycją oraz wpływem na zdrowie i życie ludzi. Ponadto organizatorzy zdecydowali się również włączyć w spektrum problematyki zagadnienia społeczne, m.in. edukację ekologiczną i aspekty prawne działań związanych z poprawą jakości powietrza.

Tematyka konferencji obejmie także zagadnienia związane z aktualnymi problemami dotyczącymi jakości powietrza i jej wpływu na nasze życie, zdrowie i funkcjonowanie w społeczeństwie, a w szczególności:

• Zanieczyszczenia powietrza i ich źródła
  • Modelowanie rozprzestrzeniania zanieczyszczeń i jakości powietrza
  • Wpływ jakości powietrza i warunków biometeorologicznych na zdrowie
  • Ocena jakości powietrza na potrzeby badań epidemiologicznych
  • Jakość powietrza pomieszczeń zamkniętych
  • Ocena ryzyka środowiskowego
  • Wpływ warunków meteorologicznych na jakość powietrza
  • Socjo-ekonomiczne problemy jakości powietrza
  • Edukacja ekologiczna
  • Aspekty prawne działań związanych z poprawą jakości powietrza
  • Monitoring jakości powietrza

Organizatorzy to m.in. Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Miasto Bydgoszcz, Instytut Rozwoju Terytorialnego, Fundacja Biegaj dla Zdrowia czy Europejskie Centrum Czystego Powietrza.