Studiują u nas młodzi ludzie z całego świata

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ponad 600 zagranicznych studentów z kilkudziesięciu krajów świata wzięło udział w zorganizowanym na PWr „Dniu wstępnym”. W jego trakcie poznawali uczelnię, kampus oraz ofertę kół naukowych działających na naszej uczelni

cudzoziemcy_2018_1.jpgW nowym roku akademickim na Politechnice Wrocławskiej łącznie studiować będzie 1050 zagranicznych studentów. W semestrze letnim pojawi się ponad 310 nowych osób z zagranicy, które rozpoczną naukę na pełnym cyklu studiów. W tym gronie najliczniej reprezentowane są Indie, Turcja i Ukraina, ale są też młodzi ludzie z Iraku, Jemenu, Kolumbii, Konga, USA czy Zimbabwe. Dodatkowo 309 studentów, głównie z Turcji, Francji, Portugalii, Hiszpanii i Niemiec, wybrało naukę na naszej uczelni w ramach programu Erasmus+.

Studentów uroczyście powitał prof. Andrzej Trochimczuk, prorektor ds. badań naukowych i umiędzynarodowienia. – Chcę wszystkich zapewnić, że ze swojej strony zrobimy wszystko, by czas, który tu spędzicie, był jak najprzyjemniejszy. W ciągu następnych kilku godzin otrzymacie od nas pełen pakiet informacyjny o uczelni, kołach naukowych, bibliotece, ale także i Wrocławiu. Wierzę, że pomoże to wam jak najlepiej zorganizować wasz pobyt w naszym mieście.

W trakcie wydarzenia nasi nowi słuchacze zobaczyli m.in. film informacyjny o Politechnice, obejrzeli specjalne prezentacje przygotowane przez uczelniane jednostki oraz swoich kolegów z kół naukowych i organizacji studenckich, a także zapoznali się z ofertą Biblioteki PWr.

Zapytaliśmy naszych gości, dlaczego zdecydowali się studiować na Politechnice Wrocławskiej:

tian_lu.jpgTian Lu z Chin – Będę się uczyć na Wydziale Informatyki i Zarządzania. O Politechnice Wrocławskiej usłyszałam, bo moja uczelnia prowadzi z nią wspólne badania. Sprawdziłam w internecie waszą stronę, spodobała mi się zwłaszcza multikulturowość uczelni. Ponadto moją idolką jest Maria Curie-Skłodowska, czytałam jej książkę, jest bardzo inspirująca. We Wrocławiu jestem od dwóch dni, więc na razie udało mi się tylko pójść na szybkie zakupy.

larissa.jpgLarissa z Niemiec - Wszyscy na Erasmusie chcą jechać do Włoch lub Hiszpanii, ale usłyszałam od znajomych, że we Wrocławiu jest bardzo dobra uczelnia, a architektura jest jednym z najlepszych kierunków. Jestem tu dopiero kilka dni, ale podoba mi się zabytkowa część centrum miasta, otwartość ludzi i porządek. I byłam już na rejsie statkiem!

andre_fernando.jpgAndre i Fernando z Angoli

Andre: We Wrocławiu jestem od prawie roku. Zawsze interesowałem się tym, jak działają wielkie maszyny – szczególnie samoloty – dlatego studiuję mechanikę i budowę maszyn. Angola jest w grupie państw rozwijających się, dlatego mam nadzieję, że to, czego się nauczę na PWr, bardzo przyda się po powrocie do kraju.
Fernando: Studiuję na Wydziale Elektrycznym, który według mnie jest jednym z najlepszych, i to nie tylko w Polsce, a jego ukończenie na pewno zagwarantuje mi dobrą pracę. Wasz kraj wybrałem ze względu na otwartość ludzi. We Wrocławiu uwielbiam Odrę, budynki i to, że jest tu tyle miejsc spotkań.

ayman.jpgAyman z Ukrainy – Przyjechałem z Odessy, będę studiował Mechanical Engineering. Wybrałem ten kierunek, bo interesuje się fizyką i mechaniką. To moja pierwsza wizyta we Wrocławiu i nie widziałem jeszcze wiele, ale samo miasto bardzo mi się podoba. Jest u was bardzo czysto, a sami mieszkańcy są bardzo mili i pomocni.

jyotiraditya.jpgJyotiraditya z Indii – Będę studiował informatykę na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Wybrałem PWr ponieważ wiem, że to bardzo dobra uczelnia, a studiowanie tutaj daje później wiele możliwości zawodowych. Samo miasto jest piękne, bardzo lubię po nim spacerować.

marta.jpgMarta z Hiszpanii – Na Politechnice Wrocławskiej będę studiować informatykę.
To moja pierwsza wizyta w Polsce, ale wiele dobrego słyszałam o Wrocławiu od moich znajomych. Niestety dopiero przyjechałam do miasta, więc jeszcze nie miałam możliwości zwiedzenia Wrocławia, ale mam nadzieję, że wkrótce mi się uda.