Studentka PWr najlepsza w maratonie kolarskim na Dolnym Śląsku

Data: 08.08.2016 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zawody rozegrano w Zieleńcu. Karolina Cierluk pokonała dystans maratonu w 2 godziny i 38 minut. Karolina jest studentką biotechnologii na Politechnice Wrocławskiej

Z kolei Patryk Kaczmarczyk uzyskał czas 2 godziny i 3 minuty. Tym samym udało mu się utrzymać tytuł mistrza Dolnego Śląska w kolarstwie górskim, który wywalczył przed rokiem. Patryk w czerwcu ukończył informatykę na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

To kolejny sukces Politechniki Wrocławskiej w kolarstwie górskim. Trzy lata temu ten sam maraton wygrał inny student naszej uczelni, Piotr Kurczab.

IX Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka rozegrano w Zieleńcu 31 lipca 2016 r. Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka, informatyka i entuzjastę kolarstwa, który zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 33 lat. Organizowane przez Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji „Polska na rowery”.

red.