Ministerstwo doceniło naszych studentów. Dotacja dla kół naukowych PWr

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Cztery koła naukowe z Politechniki Wrocławskiej zostały laureatami ministerialnego programu „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”. Na realizację swoich zainteresowań, planów i projektów studenci otrzymają łącznie ponad 1,2 mln zł

prezentacja_jetstream2017_17.jpgPWR Racing Team, Akademicki Klub Lotniczy PWr oraz Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” dostaną po 319 tys. zł. To, poza jednym projektem z AGH, najwyższe przyznane dofinansowanie. Dzięki otrzymanemu wsparciu nasi studenci w przyszłym roku wezmą udział w kilku międzynarodowych zawodach. Między innymi PWR Racing Team będzie mógł wystartować ze swoim bolidem na prestiżowych zawodach Formuły Student w USA.

Czwartą ekipą, która została doceniona przez MNiSW, jest Koło Naukowe „OFF-Road” -  autorzy m.in. łazika marsjańskiego Scorpio. W ich przypadku dotacja wyniosła 240 tys. zł.

Do sfinansowania zostało wybranych 98 ze 138 zgłoszonych projektów. Organizatorzy przeznaczą na ten cel łącznie prawie 12 mln zł ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest wspieranie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności.

Dzięki zdobytym środkom studenci będą mogli uczestniczyć w konkursach, zawodach i konferencjach na arenie międzynarodowej. Pieniądze mogą być przeznaczone także na zakup materiałów i usług bezpośrednio związanych z organizacją imprez i wyjazdów.

Projekt „Najlepsi z najlepszych! 3.0.” to kontynuacja serii „Najlepsi z najlepszych!” i „Najlepsi z najlepszych! 2.0.” oraz programu „Generacja Przyszłości”.

Lista laureatów z PWr

• Akademicki Klub Lotniczy PWr - Wyjazdy na cykl światowych konkursów w dziedzinie bezzałogowych i autonomicznych statków powietrznych - 319 956,26 zł.
  • KN KoNaR - Udział członków Koła Naukowego Robotyków „KoNaR” w międzynarodowych zawodach robotycznych - 319 854,45 zł.
  • PWR Racing Team - Wzmocnienie potencjału naukowego studentów poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach oraz zawodach Formula SAE Michigan - 319 200 zł.
  • KN OFF-ROAD - Cykl wyjazdów członków Koła Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD na międzynarodowe zawody - 239 400 zł.

Dofinansowanie otrzymało także Studenckie Koło Naukowe Biologii Komórki Nowotworowej, działające przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, które zdobyło niemal 320 tysięcy złotych dofinansowania na projekt badań nad ochroną materiału biologicznego na potrzeby misji kosmicznych. W tym interdyscyplinarnym projekcie uczestniczą również studenci i doktoranci Politechniki Wrocławskiej.