Matematycy na start

Data: 03.01.2019 Kategoria: konkursy/stypendia, popularyzacja nauki

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rozpoczynają się eliminacje do XXVI Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Organizatorzy udostępnili już zestaw zadań eliminacyjnych oraz nowy regulamin

grymat_2018.jpgTradycyjnie pierwsze dwie rundy kwalifikacyjne prowadzone są drogą elektroniczną. Rozwiązane zadania należy przesłać do 20 stycznia 2019 r. (do godz. 23.59) poprzez specjalny formularz rejestracyjny. Informacje o przebiegu rywalizacji będą sukcesywnie zamieszczane na stronie mistrzostwDruga część eliminacji zaplanowana jest na 16 marca.

Uczestników tradycyjnie podzielono na osiem kategorii: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i pomaturalnych, studenci, matematycy i informatycy oraz inne osoby dorosłe (niezależnie od wykształcenia czy wykonywanego zawodu).

Najlepsi wyłonieni w dwóch rundach kwalifikacyjnych przyjadą w maju (18-19) na Politechnikę Wrocławską, gdzie przeprowadzone zostaną finały. Ich zwycięzcy utworzą reprezentację Polski na XXXIII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu. To zawody, organizowane w stolicy Francji od 1987 r., które nieoficjalnie nazywa się  mistrzostwami świata. Polska reprezentacja uczestniczy w nich – z powodzeniem – od 1992 r. W 2018 r. nasi pasjonaci „królowej nauk” wywalczyli 8 medali, w tym trzy złote.

Zapraszamy do zapoznania się także z nowym regulaminem