TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Kolarze górscy z Politechniki znów z medalami

Data: 01.06.2016 Kategoria: sport

Bardzo dobry występ reprezentantów Politechniki Wrocławskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Karolina Cierluk zdobyła srebro w „czasówce” i brąz w wyścigu głównym. Natomiast drużyna mężczyzn stanęła na najniższym stopniu podium w klasyfikacji drużynowej

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim rozegrano już po raz czwarty w parku Paulinum w Jeleniej Górze.  W sobotę jako pierwsze rywalizowały panie. Na starcie wyścigu indywidualnego na czas stanęło 61 uczestniczek. Z trudnymi, ciągle zmieniającymi się warunkami pogodowymi świetnie poradziła sobie studentka Politechniki Wrocławskiej Karolina Cierluk (na co dzień zawodniczka zespołu Mitutoyo AZS Wratislavia), która ostatecznie przegrała tylko z obrończynią tytułu z 2015 r. Aleksandrą Podgórską z Uniwersytetu SWPS (czas 14:02,49). Jednocześnie nasza reprezentantka z wynikiem 15:14,56 okazała się bezkonkurencyjna w klasyfikacji uczelni technicznych.

0DVRXPBwBfwctBkRo,kolarka_amp_jelenia201

Wśród panów zwyciężył Jakub Zamroźniak z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu (czas 11:52,83). Najlepszy z naszych okazał się Piotr Kurczab, który z rezultatem 12:36,70 zajął ósme miejsce, a w kategorii uczelni technicznych zdobył brązowy krążek. Tuż za nim uplasował się inny reprezentant PWr – Patryk Kaczmarczyk (12:45,84). W „czasówce” wzięło udział 130 zawodników.

W niedzielę rywalizowano w wyścigach ze startu wspólnego. Wśród kobiet ponownie doskonale wypadła Karolina Cierluk. Na trasie liczącej 20 km (pięć okrążeń) zajęła trzecie miejsce i zdobyła brąz w klasyfikacji open oraz złoto w kategorii uczelni technicznych. Zwyciężyła, tak jak dzień wcześniej  Aleksandra Podgórska.

Mężczyźni mieli do pokonania 28 km (siedem rund).  Najlepszy okazał się Maciej Jeziorski (AWF w Warszawie), a z reprezentantów PWr najwyżej sklasyfikowany został Patryk Kaczmarczyk – dziewiąta lokata. Jednocześnie drużyna panów, w składzie Patryk Kaczmarczyk, Wojciech Pawłowski i Dariusz Poroś, uplasowała się na trzecim miejscu w końcowej klasyfikacji całej imprezy, a w rankingu uczelni technicznym na drugim.