Liceum PWr jednym z najlepszych w regionie

Data: 11.01.2019 Kategoria: aktualności ogólne, rankingi

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej po raz kolejny znalazło się w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników opublikowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Nasza szkoła została sklasyfikowana na trzecim miejscu na Dolnym Śląsku

bsa20150303_06.jpgByła to już dwudziesta pierwsza edycja rankingu, w którym głównymi kryteriami oceny są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych oraz sukcesy szkół w olimpiadach. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych - przewodniczący komitetów głównych olimpiad, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Wyniki klasyfikacji mają ogromny wpływ na decyzję uczniów poszukujących dla siebie najlepszej szkoły.

W opublikowanym zestawieniu znalazło się 1000 placówek z całego kraju, a liceum działające w Zespole Szkół Akademickich PWr oceniane było po raz drugi. Ostatecznie nasza szkoła zajęła trzecie miejsce na Dolnym Śląsku (i we Wrocławiu) oraz 32. lokatę w Polsce otrzymując jednocześnie honorowy tytuł „Złotej Szkoły 2019”.

To duży sukces, bowiem przed rokiem liceum osiągnęło najwyższe wyniki w egzaminach maturalnych  na całym Dolnym Śląsku i zajmowało 39 miejsce w Polsce.

– Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej, w ciągu niespełna pięciu lat działalność, stworzyło wyjątkową przestrzeń edukacyjną dla uczniów chcących zgłębiać wiedzę, zdobywać umiejętności oraz poszerzać swoje horyzonty w różnorodnych naukach, w tym przede wszystkim ścisłych, a następnie kontynuować swoją edukację na Politechnice Wrocławskiej i innych uczelniach. Nowoczesne metody kształcenia oparte o nowe technologie komunikacyjne, dostęp do wykładowców i bazy dydaktyczno-naukowej Politechniki, innowacyjne rozwiązania organizacyjne, nastawienie na ucznia oraz współpraca ze środowiskiem akademickim, to wszystko przyniosło oczekiwany rezultat i przyczyniło do sukcesu szkoły – podkreśla Agata Roman, dyrektor placówki.

bsa20170313_01.jpgDziałająca w budynku C-13  szkoła, wykształciła do tej pory 141 absolwentów liceum, z czego 80 proc. kontynuuje naukę na Politechnice Wrocławskiej. Warto podkreślić, że placówka od samego początku cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród młodych wrocławian, lecz także młodzieży z całego regionu.

– Nasze „młode” liceum posiada już ugruntowaną pozycję w mieście i regionie,  jednak nadal chce piąć się w górę, rozwijać i tworzyć fascynujące miejsce dla młodych ludzi o szerokich horyzontach. Politechniczny profil szkoły, ukierunkowany na przedmioty ścisłe, wprowadza system organizacji nauczania przedmiotów oparty o wybory uczniów – dodaje Agata Roman.

W związku z reformą edukacji w nadchodzącym roku szkolnym szkoła utworzy klasy dla absolwentów gimnazjum oraz uczniów ósmych klas szkół podstawowych z całej Polski. Program nauczania we wszystkich klasach, nastawiony będzie na zainteresowanie przedmiotami ścisłymi i nowoczesnymi technologiami.

W ramach indywidualizacji procesu nauczania, dla uczniów szczególnie zainteresowanych rozwojem w kierunku przedmiotów ścisłych, szkoła oferuje wybór dodatkowych zajęć rozwijających z matematyki, fizyki, informatyki, chemii. Zajęcia z fizyki i chemii na poziomie rozszerzonym, prowadzone są w systemie zajęć laboratoryjnych na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki oraz Wydziale Chemicznym PWr.

Placówka, w której nauka jest bezpłatna, organizuje także wyjazdy na kursy językowe oraz obozy naukowe z fizyki i matematyki.

mic