XXII Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej

Data: 10.02.2024
Miejsce wydarzenia: aula gmachu głównego

Tradycyjnie w ostatnią sobotę karnawału na uczelni organizujemy Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej. W tym roku wydarzenie odbędzie się 10 lutego o godz. 19. Całkowity dochód z imprezy zasili fundusz stypendialny dla studentów i studentek PWr z niepełnosprawnościami.

W auli gmachu głównego pojawi się blisko 200 osób. Wśród nich przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki. W programie imprezy znalazł się m.in. występ Jana Górki, studenta Politechniki Wrocławskiej i zwycięzcy 14. edycji programu The Voice of Poland.

Najważniejszą częścią wydarzenia będą balowe aukcje.

Wśród 29 przedmiotów goście będą mogli wylicytować m.in. kryształową karafkę z dwiema szklankami wykonanymi w Hucie Szkła Julia (dar Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego), stołek PLOPP autorstwa Zieta Studio, ikony polskiego designu, prezentowanej na stałe w paryskim Centrum Pompidou (dar dr. Oskara Zięty), podwodną kolację dla czterech osób połączoną ze zwiedzaniem Afrykarium (dar firmy Aquaserwis S.A.) czy porcelanową filiżankę ze spodkiem ze specjalnej, limitowanej edycji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (dar premiera Donalda Tuska).

Na aukcję trafiły także dzieła uznanych artystów: obraz „Arc des tourment (Łuk męki)” autorstwa Wojciecha Siudmaka, rzeźba z brązu „Pola” autorstwa Stanisława Wysockiego, ceramiczna rzeźba „Arlekiny” Ewy Jangas „Lepki” czy też zdjęcie Placu Grunwaldzkiego autorstwa Stefana Arczyńskiego. Nie zabraknie również prac plastycznych studentów Wydziału Architektury naszej uczelni.

Wszystkie środki zebrane w czasie aukcji zostaną przekazane, w formie stypendiów, najzdolniejszym studentom i studentkom PWr z niepełnosprawnościami.